107,6 FM

Region. Będzie mniej ozdób świątecznych w poszczególnych miastach. Powodem pandemia i oszczędności

Mniej choinek i świątecznych dekoracji. Na ulicach niektórych miast województwa śląskiego pojawi się skromniejsze oświetlenie.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa samorządy miast województwa śląskiego szukają oszczędności i rezygnują z części świątecznych ozdób. Tak zdecydowały się m.in. władze Bielska-Białej. - Mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy bielskiego magistratu:

W tym roku skromniejsze iluminacje pojawią się także w Rudzie Śląskiej. Z kolei na chorzowskich ulicach ozdoby będzie można zobaczyć, ale zrezygnowano ze świątecznych choinek w poszczególnych dzielnicach. Jak decyzję gmin oceniają mieszkańcy regionu? 

Ze świątecznych iluminacji nie rezygnują m.in. Katowice, Gliwice czy Będzin. Bo, jak mówi - Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic - w tak trudnym czasie jak pandemia mieszkańcy potrzebują pozytywnych bodźców: 

W wielu miastach województwa śląskiego w związku z obowiązującymi obostrzeniami nie odbędą się także jarmarki bożonarodzeniowe czy plenerowe imprezy sylwestrowe.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama