107,6 FM

Dworczyk: 3,4 mln szczepień miesięcznie

Do Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się 8 tys. 319 zespołów realizujących szczepienia; teraz je analizujemy - poinformował w sobotę szef KPRM Michał Dworczyk. Jak mówił, zgodnie z deklaracjami, które wpłynęły, możliwe będzie wykonywanie 3,4 mln szczepień miesięcznie.

Do soboty, do godz. 10 trwały konsultacje projektu Narodowego Programu Szczepień. W piątek natomiast zakończył się nabór placówek medycznych, które mogły zgłaszać się do programu szczepień.

Podczas konferencji prasowej Dworczyk przekazał, że do programu zgłosiło się 8 tys. 319 zespołów realizujących szczepienia. Zgodnie z deklaracjami, możliwe będzie wykonywanie 3,4 mln szczepień miesięcznie. "To nie jest żadna gwarancja, to jest zakładana wydajność systemu na podstawie zgłoszeń" - zaznaczył szef KPRM.

Poinformował, że teraz wszystkie zgłoszenia są analizowane. "Sprawdzamy, na ile równomiernie pokrywają Polskę. Naszym celem jest stworzenie punktu szczepień w każdej gminie" - wskazał. Dodał, że w dużych miastach czy aglomeracjach tych zespołów potrzebnych jest bardzo dużo.

"15 lub 16 grudnia przedstawimy mapę punktów szczepień. To też pewnie nie będzie jeszcze ostateczna mapa, bo będziemy ją pewnie modyfikować. Do tego czasu podejmiemy decyzje o włączeniu szpitali tymczasowych jako punktów szczepień masowych. Ustalimy, które z nich zostaną włączone jako punkty szczepień masowych" - poinformował Dworczyk.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama