107,6 FM

Śląskie. Czy zaszczepimy się na COVID-19? W styczniu testy przesiewowe wśród nauczycieli

Nawet 900 tysięcy mieszkańców woj. śląskiego może by zaszczepionych na COVID-19 w pierwszej kolejności. To pracownicy służby zdrowia, służb mundurowych i osoby powyżej 65. roku życia. Najpierw jednak - w czasie ferii - odbędą się testy przesiewowe.

Ok. 900 tysięcy osób - tyle może być w pierwszej kolejności zaszczepionych na COVID-19 w naszym regionie. To przede wszystkim pracownicy służby zdrowia, służby mundurowe i seniorzy powyżej 65. roku życia.
Szczepionka ma być dobrowolna i darmowa. Czy mieszkańcy Katowic zamierzają ją przyjąć?

Szczepionka ma być dwu-dawkową. Polska zakontraktowała 60 mln dawek.

Na razie nie znamy dokładnej daty kiedy szczepienia ruszą w woj. śląskim. Prezes Okręgowej Izby lekarskiej w Katowicach dr Tadeusz Urban zapewnia, że nie obawia się szczepionki, ale podkreśla, że każdy będzie miał wybór i sam zdecyduje czy się zaszczepić. Przyznaje też, że wielu rzeczy o szczepionce nie wiemy - np. tego jak długo będzie chronić przed zakażeniem:

Ponad połowa Polaków nie jest przekonana do tego, by zaszczepić się na COVID-19.

Testy przesiewowe przed szczepieniami

Najpierw jednak - w czasie ferii - odbędą się testy przesiewowe. Mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego:

Testowanie nauczycieli szkół podstawowych, przedszkoli oraz żłobków prawdopodobnie rozpocznie się w II tygodniu stycznia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama