107,6 FM

Katowice. Krytyka koncepcji Systemu Informacji Miejskiej. Tabliczki z nazwami ulic "nieczytelne"

Fala krytyki na katowicką koncepcję Systemu Informacji Miejskiej. Tabliczki przedstawiające np. nazwy ulic są nieczytelne - twierdzi wielu architektów i projektantów. - Jesteśmy otwarci na uwagi - mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Koncepcja Systemu Informacji Miejskiej w Katowicach budzi kontrowersje. Część radnych zgłosiła do niego uwagi, krytykują go też niektórzy architekci i projektanci. Chodzi o nowe tabliczki z nazwami ulic.
- Projekt został przygotowany niestarannie - alarmuje radny Koalicji Obywatelskiej, Łukasz Borkowski:

- Jesteśmy po ogłoszeniu przetargu, możemy przystąpić do realizacji, ale jestem otwarty na uwagi - komentuje prezydent Katowic, Marcin Krupa:

Forma tablic jest zapożyczona z istniejącego systemu w Tychach - dodał prezydent Katowic.

Katowice. Krytyka koncepcji Systemu Informacji Miejskiej. Tabliczki z nazwami ulic "nieczytelne"   Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolitalna - system informacji miejskiej linia-projekty.pl

 - Przez kolorystykę połączenie pomarańczowego tła i białymi literami nazwy są nieczytelne - twierdzi urbanistka Magdalena Milert:

Katowice wzorowały się na systemie wdrażanym w Tychach już od kilku lat. - Tamten też jest niedoskonały - komentuje dr hab. Justyna Kucharczyk z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach:

System Informacji Miejskiej ma kosztować miasto 11 mln złotych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama