107,6 FM

Paweł Silbert: Jaworzno zrobi wszystko, żeby fabryka Izery powstała

Jaworzno zrobi wszystko, żeby fabryka Izery powstała - zapewnił na antenie Radia eM prezydent miasta Paweł Silbert. Po ogłoszeniu (15.12) wyboru Jaworzna na siedzibę nowej fabryki, teraz trwają prace nad zmianami prawnymi, które mają w tym pomóć.

Prezydent Paweł Silbert wyraził nadzieję na szybkie przyjęcie przez parlament pakietu zmian prawnych takich jak m.in. specustawa drogowe. Są one konieczne, by umożliwić realizację inwestycji. Nie krył, że miastu bardzo zależy na tym, aby nic w niej nie przeszkodziło.

– Będziemy na ten projekt chuchać i dmuchać – deklarował. Zapowiedział, że jeżeli będzie potrzeba, to miasto będzie zdobywać środki zewnętrzne na tę inwestycję z udziałem wojewody, czy urzędu marszałkowskiego, a jeśli trzeba będzie je pożyczyć, to i taka ewentualność warto rozważyć. Podkreślił, że Jaworznu bardzo zależy na stasiue miasta nowoczesnego, związanego z nowymi technologiami.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM przypomniał, że już w 2012 roku władze miasta przewidywały, że teren vis-à-vis elektrowni przy ul. Wojska Polskiego będzie wykorzystany na inwestycje, które w przyszłości dadzą szansę na stworzenie miejsc pracy w branżach, które zastąpią te, , które muszą w przyszłości być likwidowane. – Nie chcę łatwych miejsc pracy w postaci centrów logistycznych – mówił Paweł Silbret. – Chcę zaangażowania pracowników na wyższym poziomie.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy