107,6 FM

Metropolia. Potrzebni kierowcy-wolontariusze! Dania wigilijne dla samotnych same się nie dowiozą

Uwaga! Pilny apel! Siemianowice Śląskie i Fundacja "Wolne miejsce" szukają kierowców - wolontariuszy, którzy pomogą rozwieźć metropolitalną wigilię do osób samotnych i potrzebujących.

Podziemia Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach zamienił się w wielką kuchnię. Trwa gotowanie i pieczenie potraw na tegoroczną "Metropolitalną Wigilię dla Samotnych". Niestety przez pandemię osoby samotne i potrzebujące nie zasiądą do jednego metropolitalnego stołu, ale nikt w te święta nie będzie sam. Fundacja "Wolne miejsce" wspólnie z samorządami metropolii przygotowuje "Mobilną Wigilię 2020". Podobnie jak to miało miejsce w przypadku Wielkanocy, posiłki zostaną przygotowane i rozwiezione do potrzebujących 24 grudnia. By potrawy trafiły do nich na czas, potrzeba jednak kilkuset zmotoryzowanych ochotników - mówi Piotr Kochanek, rzecznik siemianowickiego magistratu i wiceprezes Fundacji "Wolne miejsce":

Chętni do pomocy powinni zajrzeć na profil Fundacji "Wolne miejsce" https://www.facebook.com/wolnemiejsce/. Tam u góry przypięty jest formularz zgłoszeniowy dla wolontariuszy, w tym dla kierowców.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama