107,6 FM

20.12.2020 | Boże Narodzenie będzie trudne, czy tylko tak się zdaje? | Czy kobiety potrzebują dowartościowania?

 

Boże Narodzenie tuż, tuż… ale w tym roku świętowanie nie będzie łatwe. I przygotowania będą niełatwe… A może tak nam się tylko zdaje? Co jest łatwe, a co trudne w Bożym Narodzeniu? Na te pytania odpowiada ks. dr Marek Spyra, proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Katowicach, wieloletni duszpasterz akademicki.
cz.1

cz.2

„W Betlejem, nie bardzo podłym mieście…” urodził się Zbawiciel – jak śpiewamy w kolędzie. Czy było podłym miastem? Co o Bożym Narodzeniu mówi Biblia, a co sobie sami „dośpiewaliśmy”? Odpowiedzi przypomina ks. dr Maciej Basiuk, biblista z Wydziału Teologicznego UŚ:

Kobieta prowadzi nas przez adwent do betlejemskiej groty. To Maryja. O roli kobiety w adwencie, w Bożym Narodzeniu, a także w dzisiejszym Kościele i świecie rozmawiamy z s. Dolores Zok SSpS, przełożoną zarządu Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.
cz.1

cz.2

Na koniec Łukasz z Open Doors opowiada o dramatycznych wydarzeniach w Nigerii, gdzie ze szkoły porwano 320 chłopców, także z rodzin chrześcijańskich:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy