107,6 FM

Terlecki o publikacji wyroku TK: myślę, że minęło już wystarczająco czasu, żeby przygotować uzasadnienie

Myślę, że minęło już wystarczająco czasu, żeby przygotować uzasadnienie - powiedział we wtorek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki pytany o publikację wyroku TK ws. legalności aborcji z przyczyn embriopatologicznych. Jak stwierdził, publikacja to "kwestia stycznia".

Słowa padły na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. "Myślę, że minęło już wystarczająco czasu, żeby przygotować takie uzasadnienie" – powiedział wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, spytany o datę publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zgodności z konstytucją zapisu legalności przerwania ciąży z przyczyn embriopatologicznych.

Wyrok ten został ogłoszony 22 października, co wywołało falę protestów i demonstracji, których głównym organizatorem był Ogólnopolski Strajk Kobiet. Do dzisiaj orzeczenie to nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

"Sam się trochę dziwię, że zajmuje to Trybunałowi tyle czasu, ale przypuszczam, że to będzie gdzieś kwestia stycznia" - ocenił Terlecki. Zaznaczył jednak, że "trzeba o to pytać Trybunał Konstytucyjny".

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama