107,6 FM

Kiedy dodawać zdjęcia na Instagrama i innych Social Media?

Nie da się ukryć, że Instagram na dzień dzisiejszy to jedna z najpopularniejszych aplikacji, dzięki której możliwe jest dzielenie się zdjęciami, a także nagraniami wideo o krótkim czasie trwania. Kiedy wstawiamy jakiekolwiek posty w sieci, zależy nam na możliwie największej ilości polubień. Aby było to możliwe, konieczne okaże się dodawanie zdjęć w odpowiednich porach dnia. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym udzielamy kilku wskazówek na temat tego, kiedy dodawać zdjęcia na Instagrama i na innych Social Media.

Podstawowe zasady związane z publikowaniem postów na Instagramie

Każdy użytkownik Instagrama powinien zdawać sobie sprawę z tego, że aby uzyskać możliwie najwięcej reakcji pod zdjęciami, istotny jest zarówno czas publikacji, jak i jakość danej treści. Fotografia smartfonowa  z pewnością nie należy do najłatwiejszych kwestii, bowiem często znaczenie mają najmniejsze detale, o których nie mamy pojęcia. Pragniesz, aby Twoje posty były zauważane przez możliwie najwięcej osób? Naucz się robić zdjęcia na Social Media! Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób stworzyć spójny profil, a także o czym nie można zapominać rozwijając konto na Instagramie.

Oprócz tego należy pamiętać o tym, aby publikować materiały wtedy, gdy nasi obserwujący są najbardziej aktywni. Zdjęcia wstawiajmy przede wszystkim poza godzinami pracy. Z reguły najbardziej rozsądną porą jest lunch (11:00-13:00), a także wieczory (19:00-21:00). Dużo jednak w tym przypadku zależy od statystyk na danym koncie, o których więcej piszemy w dalszej części artykułu. Co ważne, publikowanie powinno odbywać się przede wszystkim w dniach wolnych od pracy. Co prawda różnice nie są duże, jednak zauważalne.

Idealny moment na publikowanie postów - jak go znaleźć?

Niezależnie od tego, na jakiej stronie Internetowej wstawiamy nasze zdjęcia, w każdym przypadku powinniśmy wziąć pod uwagę dane z narzędzi analitycznych. Na podstawie serwisu Instagram przedstawimy pokrótce jak to powinno wyglądać. Przede wszystkim wszelkie statystyki możemy uzyskać zupełnie za darmo, co z pewnością jest bardzo atrakcyjne. Jednak jeśli chcemy uzyskać dostęp do tej funkcji, nie obędzie się bez skonfigurowania profilu biznesowego, co jednak zajmuje jedynie chwilę i nie wprowadza żadnych zmian dla osób, które nas obserwują. Dzięki statystykom na Instagramie jesteśmy w stanie uzyskać takie informacje, jak chociażby procentowy rozkład płci, wiek, a także to, co interesuje nas najbardziej, czyli największa aktywność na Instagramie. Dla użytkownika widoczne są słupki różnej długości, które podpisane są poszczególnymi godzinami. Dotykając danego wykresu jesteśmy w stanie uzyskać dokładne informacje na temat tego, ile osób jest dostępnych w danej porze dnia. Jeśli przykładowo słupek najwyższy jest o godzinie 18:00, wówczas właśnie wtedy powinniśmy publikować własne posty. Wówczas istnieje prawdopodobieństwo, że zasięg naszych fotografii będzie większy, co w konsekwencji doprowadzi do tego, że pobijemy własne rekordy co do ilości polubień.

Nie bój się eksperymentować!

Pamiętajmy jednak o tym, aby nie bać się eksperymentować z czasem publikacji zdjęć. Warto zmieniać pory dnia, dzięki czemu możliwe jest mierzenie własnych postępów. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być utworzenie nowego arkusza kalkulacyjnego, w którym będziemy zapisywać to, ile lajków otrzymujemy publikując o różnych porach dnia. Aby tego typu eksperyment był wiarygodny, powinniśmy powtórzyć go kilka razy. Na podstawie tych danych jesteśmy w stanie wywnioskować kilka ciekawych zależności, o ile takowe występują. Załóżmy sytuację, że nasi odbiorcy przebywają na Instagramie najczęściej w godzinach 18:00-21:00. Wówczas warto zaplanować wyświetlanie się postów zarówno o 18:00, 19:00, 20:00, jak i 21:00. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę- być może będzie kluczem do sukcesu na Instagramie bądź na innych mediach społecznościowych. Co prawda zajmie nam to nawet kilka tygodni, ale czego nie robi się dla polubień.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama