107,6 FM

Nowe stawki za parkowanie w Gliwicach

Zmiany obowiązywać będą od 1 stycznia 2021 roku.

Miejscy radni w lipcu 2020 roku przyjęli uchwałę zmieniającą zasady funkcjonowania strefy płatnego parkowania, w wyniku analiz prowadzonych przez Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach oraz konsultacji z Radą Dzielnicy Śródmieście.

Od września opłaty w strefie obowiązują od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00. Zmieniły się również zasady przyznawania abonamentu mieszkańca - na jedno mieszkanie (jeden lokal mieszkalny) w strefie A i B przysługują tylko dwa abonamenty.

Od 1 stycznia 2021 roku wchodzą w życie wprowadzone lipcową uchwałą zmiany w opłatach m.in. za pozostawienie pojazdu w Strefie Płatnego Parkowania w Gliwicach, za brak opłaty lub przekroczenie czasu parkowania, a także opłaty za drugi pojazd w ramach abonamentu mieszkańca.

Za parkowanie w podstrefie A zapłacimy: za pierwszą godzinę postoju 3 zł, za drugą - 3,50 zł, za trzecią - 4,20 zł, za czwartą i kolejne - 3 zł. Opłata wnoszona z góry za cały dzień postoju wynosi 25 zł.

W podstrefie B: za pierwszą godzinę postoju - 2 zł, za drugą - 2,40 zł, za trzecią - 2,80 zł, za czwartą i kolejne - 2 zł. Opłata wnoszona z góry za cały dzień postoju wynosi 12 zł.

Za brak opłaty lub przekroczenie opłaconego czasu parkowania trzeba będzie wnieść opłatę dodatkową w wysokości 100 zł. Kwota ta ulegnie obniżeniu do 30 zł, jeżeli zostanie opłacona w terminie do 14 dni od dnia wystawienia zawiadomienia informującego o obowiązku wniesienia opłaty dodatkowej.

Aktualne regulacje dostępne są na stronie Strefy Płatnego Parkowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama