107,6 FM

Pogrzeb o. Macieja Zięby OP – w sobotę, 9 stycznia

Uroczystości pogrzebowe o. Macieja Zięby odbędą się w sobotę 9 stycznia w kościele św. Wojciecha przy Placu Dominikańskim 2 we Wrocławiu. Dominikanie przypominają, że w kościele obowiązuje limit miejsc zgodny z obecnym stanem prawnym. O. Maciej Zięba, filozof, teolog i publicysta zmarł 31 grudnia w wieku 66 lat.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 10.00, a pogrzeb o godz. 12.00 na Cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu.

O. Maciej Zięba był filozofem i teologiem, znawcą katolickiej nauki społecznej i nauczania Jana Pawła II, duszpasterz i publicysta. Był współpracownikiem podziemnej “Solidarności", a wolnej Polsce twórcą Instytutu Tertio Millennio.

Był autorem wielu książek, m.in. "Demokracja i antyewangelizacja", "Niezwykły pontyfikat", "Papieże i kapitalizm", "Biel z dodatkiem czerni". Jego ostatnia książka był “Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata”.

Za działalność w opozycji demokratycznej został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2008), Krzyżem Wolności i Solidarności (2015) oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości (2019).

O. Maciej Zięba zmarł 31 grudnia w wieku 66 lat.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama