107,6 FM

13. 12. 2020 | MIVA Polska pomaga mimo pandemii

Rower, traktor, barka, a nawet riksza - takich środków komunikacji potrzebują misjonarze w różnych rejonach świata. O to, by one dotarły do nich od lat troszczy się organizacja MIVA Polska. W czasie pandemii także dociera z pomocą. W magazynie misyjnym ks. Jerzy Kraśnicki opowiada jakie projekty zaplanowano na najbliższy rok, a także wskazuje, jak można dołączyć się do zbiórki.

Misją MIVA Polska jest zakup środków komunikacji dla misjonarzy   Misją MIVA Polska jest zakup środków komunikacji dla misjonarzy
MIVA Polska

Sytuacja chrześcijan w Iraku - o tym w magazynie misyjnym opowiada Zofia Kędziora, redaktorka portalu misyjne.pl. Dowiadujemy się również o tym, że papież Franciszek w marcu przyszłego roku odwiedzi ten kraj.

627 samochody, 245 motocykle i 2156 rowery - to tylko niektóre środki transportu zakupione przez MIVA Polska   627 samochody, 245 motocykle i 2156 rowery - to tylko niektóre środki transportu zakupione przez MIVA Polska
MIVA Polska

MIVA Polska to organizacja, która zajmuje się zakupem środków transportu dla misjonarzy. Ksiądz Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, opowiada o tym, jak wygląda ta działalność szczególnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa.

Radość z zakupionych motorów   Radość z zakupionych motorów
MIVA Polska

Obecne projekty misyjne MIVA Polska dotyczą prawie 60 różnych pojazdów w 23 krajach świata. Najwięcej, bo aż 20 projektów jest dla misji w Afryce m.in. misji w Ghanie, Kenii, Ugandzie czy Malawi; 12 projektów dla misji w Ameryce Łacińskiej, m.in. w Peru, Boliwii, Brazylii i Argentynie,  5 - dla misji w Azji i Oceanii (Kazachstan, Indie, Papua Nowa Gwinea) oraz jeden w Europie – w Albanii - mówi ks. Jerzy Kraśnicki.

Pomoc MIVA Polska dotarła do Kongo   Pomoc MIVA Polska dotarła do Kongo
MIVA Polska

Jak można pomóc organizacji MIVA Polska w zakupie pojazdów dla misjonarzy? Cały czas trwa Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr - odpowiada ks. Kraśnicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy