107,6 FM

Śląskie. 8 tysięcy dzieci weźmie udział w półkoloniach

W tym roku w województwie śląskim zorganizowano blisko 280 półkolonii, w których weźmie udział 8 tysięcy dzieci. W związku z trwającą pandemią wypoczynek odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Ponad pół miliona dzieci i młodzieży z województwa śląskiego rozpoczęło dziś ferie. Przypomnijmy, że w związku z trwającą pandemią, tym roku zimowy wypoczynek w całym kraju odbywa się w jednym terminie. Choć hotele i stoki pozostają zamknięte, to w poszczególnych regionach mogą odbywać się półkolonie. Jak zorganizowany wypoczynek wygląda w województwie śląskim? Mówi Uruszla Bauer, Śląski Kurator Oświaty:

- W tym roku organizacja półkolonii była dużym wyzwaniem - mówią dyrektorzy szkół i placówek kulturalnych z województwa śląskiego. Zimowy wypoczynek trzeba było dostosować do wymogów sanitarnych. Każda grupa może liczyć maksymalnie 12 osób, a sale powinny być na tyle duże, by umożliwiać zachowanie dystansu. Jak reżim sanitarny wygląda w praktyce? Mówi Agnieszka Żalek - opiekunka grupy w Miejskim Domu Kultury w Siemianowicach Śląskich:

Dzieci podkreślają, że tegoroczne półkolonie różnią się od poprzednich, ale to zdecydowanie lepiej spędzony czas niż w domu:

Zgodnie z wytycznymi każda grupa powinna korzystać z jednej sali i mieć jednego wychowawcę. Grupy mogą liczyć 12 osób, a sale powinny umożliwiać zachowanie dystansu, tak by na każdego uczestnika przypadały minimum 4 metry kwadratowe.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama