107,6 FM

Śląskie. Porady i pomoc dla ozdrowieńców po koronawirusie

Ozdrowieńcy, którzy borykają się ze skutkami koronawirusa, nie powinni pozostawać bez opieki - alarmują lekarze. W regionie taką pomoc można uzyskać w ośrodkach w Czeladzi, Tarnowskich Górach, Sosnowcu i Pilchowicach.

Wiele osób, które przeszły zakażenie, wciąż boryka się ze skutkami choroby. By pomóc ozdrowieńcom, przy szpitalu w Czeladzi uruchomiono specjalną poradnię pocovidową. Na jakie wsparcie mogą liczyć? Mówi Dariusz Jorg, pełnomocnik dyrektora ds. restrukturyzacji:

Pacjenci, którzy przechorowali koronawirusa, mogą bezpłatnie przejść podstawowe badania i uzyskać porady specjalistów. Ci, którzy zgłaszają się po pomoc, liczą na kompleksowe wsparcie, bo wciąż borykają się z różnorodnymi skutkami choroby:

Poradnia w Czeladzi ma służyć zarówno pacjentom leczonym na oddziale covidowym, jak i wszystkim mieszkańcom powiatu będzińskiego. Lekarze szacują, że do końca roku w poradni pomoc uzyska ok. 1000 pacjentów z powiatu będzińskiego.

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji w Tarnowskich Górach także leczy pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem i wciąż odczuwają skutki choroby. Pacjenci każdego dnia przez dwa tygodnie dojeżdżają do ośrodka i pod okiem fizjoterapeutów biorą udział w zajęciach i korzystają z zabiegów. O szczegółach mówi Aldona Kos, koordynator w poradni:

Skierowanie na leczenie może wystawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarz specjalista.

Placówek, które pomagają pacjentom po przejściu zakażenia, jest jednak więcej. - Planów także jest więcej - podkreśla Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego:

Ozdrowieńców leczy także Szpital Chorób Płuc w Pilchowicach, a najmłodszym pacjentom pomaga Centrum Pediatrii w Sosnowcu.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama