107,6 FM

24.1.2021 | Bioetyczny wymiar szczepionki | Kobiety w liturgii | Solidarność z Chorwacją | Dobre relacje z muzułmanami

Odrzucanie szczepień to „samobójczy negacjonizm” – mówi o antycovidowej szczepionce papież Franciszek. Dlaczego więc budzi ona obawy? O jej etycznym wymiarze mówi bioetyk ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC.
cz.1

cz.2

Czy to jakiś przełom, że papież Franciszek dopuścił kobiety do akolitatu i lektoratu? Czy właściwie potwierdził to, co już działało w Kościele? Co to za posługi? Wyjaśnia o. Łukasz Miśko OP, prezes fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny:

Uwielbiamy chorwackie plaże i Chorwatów… Dziś potrzebują oni pomocy po trzęsieniu ziemi, dlatego obchodzimy Dzień Solidarności z Chorwacją. Jak żyją Chorwaci po trzęsieniu i czym żyje tamtejszy Kościół? Opowiadają Barbara i Goran Andrijanić.
cz.1

cz.2

Krótko przed Dniem Islamu p. Łukasz z Open Doors przytacza przykłady udanych relacji chrześcijan z muzułmanami. Dobre wiadomości płyną z Sudanu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy