107,6 FM

Mikołaj Konstanty: Wkrótce będziemy szczepieni w aptekach

Wkrótce będziemy szczepieni w aptekach – zapowiada Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej, dr n. farm. Mikołaj Konstanty. Wyjaśnił w Radiu eM, że takie możliwości daje właśnie przyjęta ustawa o zawodzie farmaceuty.

Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej zachęcał do uspokojenie nastrojów w sprawie zawirowań wokół braków szczepionki przeciwko COVID-19, podkreślając że to pierwsza tego typu światowa operacja. Zapowiedział włączenie się w wykonywanie szczepień także farmaceutów, do czego uprawnia ich zmieniona ustawa. Zaznaczył, że docelowo w niektórych aptekach powstaną gabinety zabiegowe.

Dr Mikołaj Konstanty powiedział, że szczepionek przeciwko grypie – według jego wiedzy – nie brakuje, a do ich odbierania zachęca Okręgowa Izba Lekarska. Zauważył, że o ile zainteresowanie nią na początku sezonu zimowego było duże, to teraz spadło. Podkreślił, że w Polsce przeciwko grypie szczepi się znikoma liczba osób – ok. 5%, podczas gdy w krajach zachodniej Europy jest to 60-80%.

Gość „Rozmowy poranka” zauważył jednocześnie, że zachorowalność na choroby zakaźne spadła w ostatnim okresie, co może się wiązać ze stosowaniem się społeczeństwa do różnych profilaktycznych zachowań sanitarnych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy