107,6 FM

2.02.2021 | Siostry zakonne z książek Agaty Puścikowskiej

Stereotypy na temat zakonnic trzeba będzie odłożyć na bok, bo bohaterki "Wojennych sióstr" i "Sióstr z powstania" nie mieszczą się w żadnej szufladce. Opowieść Agaty Puścikowskiej choć brzmi jak filmowa fabuła jest dokumentem. Przeczesywane archiwa, zbierane świadectwa, rozmowy i pasja odkrywania tajemnic - to dzięki nim spotkamy kobiety z krwi i kości, bohaterki ocalone od zapomnienia.

2.02.2021 | Siostry zakonne z książek Agaty Puścikowskiej  

-Świętych obcowanie rzeczywiście istnieje - mówi Agata Puścikowska odpowiadając na pytanie, czy bohaterki książek stały się dla niej osobiście ważne i bliskie. Siostry pomagały nie tylko w poszukiwaniach archiwalnych, ale także wspierały autorkę w czasie ciężkiej choroby. Pielęgniarki - siostra Jana Pułaska urszulanka szara i siostra Zdzisława urszulanka czarna - pomogły Agacie przetrwać COVID. Posłuchajcie o niezwykłym doświadczeniu autorki.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji