107,6 FM

Dlaczego Jezus uzdrawiał?

Pełne bólu wołanie Hioba otwiera Liturgię Słowa V Niedzieli Zwykłej. Hiob chce, by Bóg o jego cierpieniu wiedział wszystko i by to On, a nie kto inny, na tę sytuację zareagował.

- Hiob niczego przed Bogiem nie udawał - podkreśla dr hab. siostra Joanna Nowińska i zachęca do tego byśmy wzorem Hioba mniej przejmowali się opinią innych, a bardziej szukali Bożego spojrzenia na nasze życie.

"Stałem się wszystkim dla wszystkich" - co miała na myśli św. Paweł? I dlaczego głoszenie Ewangelii traktował jako swój obowiązek?

- Chcą doświadczyć cudu, a życia nie chcą zmienić - tak o współczesnych Jezusa mówi dr Maria Miduch. Jezus nie ogranicza cudów tylko do tych, którzy wypełniają jego słowo. Uzdrawia wszystkich w nadziei, że przyjmą Jego naukę.

Z ks. dr. Leszkiem Makówką odwiedzamy śląskie kaplice szpitalne. Przyglądamy się architekturze, poznajemy nastrój w nich panujący, pytamy o to, czy są miejscem modlitwy o uzdrowienie.

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy