107,6 FM

Nadbryg. Jacek Kleszczewski: Największe wrażenie na strażakach robią zgłoszenia, gdy poszkodowane są dzieci

Największe wrażenie na strażakach robią zgłoszenia, gdy poszkodowane są dzieci – powiedział w Radiu eM w Europejskim Dniu Numeru Alarmowego 112 nadbryg. Jacek Kleszczewski, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Szef śląskich strażaków wyjaśnił, że nocny wybuch na stacji benzynowej w Sosnowcu spowodował skierowanie na miejsce aż 16 zastępów straży. Dopóki bowiem nie działają na miejscu ratownicy, trudno oszacować skalę zdarzenia, trzeba było więc zadbać, aby strażaków nie było tam za mało.
W nocy (10/11.02) nastąpił wybuch na stacji benzynowej przy ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu. W jego wyniku dwie osoby z poparzeniami trafiły do szpitala.

Sosnowiec. Wybuch na stacji paliw. Dwie osoby w szpitalu

Nadbryg. Jacek Kleszczewski zaznaczył, że od ubiegłego roku przybyło strażakom wiele zadań związanych z walką z COVID-19, m.in. zajmują się transportem osób poddawanych szczepieniom. W całym roku 2020 jednostki ochrony przeciwpożarowej w województwie śląskim brały udział w 72.095 interwencjach, to o ponad 2.700 więcej zarejestrowanych zdarzeń niż w 2019 roku. Nie zwiększyła się jednak liczba poszkodowanych – zauważył komendant. W sumie gaszenie pożarów to ok. 1/5 wszystkich działań strażaków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy