107,6 FM

Jak dbać o najmniejszych? Najważniejsze zabawki i akcesoria sportowe

Czy wiesz, że o prawidłowy rozwój swojego malucha należy dbać już od pierwszych dni narodzin? Dziecko uwielbia być stymulowane do poznawania świata, a sprawdzają się do tego wyłącznie bezpieczne zabawki i akcesoria. Sprawdź, co kupić!

Choć mogłoby się wydawać, że kilkudniowy bądź kilkutygodniowy niemowlak niezbyt dobrze radzi sobie w nowej rzeczywistości, to nie ma nic bardziej mylnego. Maluch, już od pierwszych dni życia próbuje poznawać świat za pomocą podstawowych zmysłów dotyku i smaku. Świadczą o tym chociażby dobrze rozwinięte nawyki, jak chociażby ssanie, czy chwytanie dłońmi. Prawidłowy rozwój malucha jest jednak uzależniony przede wszystkim od nas, czyli rodziców. Im więcej czasu poświęcimy dziecku, tym lepiej poradzi sobie w zupełnie nowym dla siebie otoczeniu. A czy każdy rodzic wie, jak poradzić sobie z takim maluszkiem?

Akcesoria dla niemowlaka - zadbaj o rozwój dziecka już od samego początku

Już kilkutygodniowy niemowlak rozpoczyna swoją pierwszą przygodę z intensywnym rozwojem. To wówczas możemy zaserwować mu pierwsze elementy zabawy połączone z codzienną rutyną, którą trzeba wypełnić dni malucha.

Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj zabawki kontrastowe, które można kupić albo w postaci grzechotek lub zawieszek, albo jako kolorowe kartki książeczek. W pierwszym okresie życia, dziecko nie ma jeszcze prawidłowo rozwiniętego wzroku. Widzi głównie białe i czarne barwy. Kontrastowe obrazki, z mocno rozrysowanymi kształtami oraz obrysem, wspomagają jego widzenie i są dla niego niezwykle atrakcyjne. Takie karty można rozłożyć np. na podłodze lub w łóżeczku. Dziecko będzie mogło na nie spoglądać zawsze wtedy, kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota.

Zawieszki i grzechotki można natomiast zamocować do łóżeczka lub kołyski, bądź wózka. W ten sposób dziecko będzie mogło spoglądać na zabawkę praktycznie zawsze wtedy, gdy wraz z rodzicem wyruszy na świeże powietrze. Prawda, że brzmi bardzo atrakcyjnie? Takie kontrastowe zabawki dla niemowlaka znajdziesz chociażby tutaj: https://malazyrafa.pl/156-zabawki-i-sport

Zabawki dla kilkumiesięcznego dziecka, co wybrać?

Już trzymiesięczny bobas bardzo mocno pragnie zabawy z rodzicem. Taki wspólny czas bardzo dobrze rozwija u niego więzi z rodzicem, ale także wypełnia go poczuciem bezpieczeństwa. Maluchowi, który ukończył już przynajmniej 3 miesiące można kupić pierwsze zabawki interaktywne lub klocki. Tutaj nieodłącznym przyjacielem stanie się pierwsza przytulanka, która np. może przemawiać do dziecka bądź wydawać różne wesołe dźwięki. Sprawdzą się ponadto klocki do układania wieży, czy zabawki z dopasowywaniem kształtów. Dziecko powinno intensywnie pracować dłońmi i rozwijać zmysły, zatem warto pomyśleć na tym etapie o zakupie pierwszych podstawowych sprzętów grających jak bębenek, czy chociażby cymbałki. Zobaczysz, jak dziecko szybko zacznie wesoło uderzać w określone przyciski.

Każdy miesiąc życia dziecka to dobry czas na zaserwowanie mu nowej książeczki i wieczorne czytanki. Kolorowe książeczki można czytać na własny sposób, tworząc autorskie opowiadania. Pamiętaj, że ulubione książki dziecko zapamięta na wiele lat, a Ty, czytając sprawiasz, że dziecko rozwija swoją wyobraźnię!

Jesteś aktywnym rodzicem? We wspomnianej kategorii akcesoriów i zabawek dla niemowlaka, znajdziesz także przedmioty niezbędne do uprawiania czynności sportowych. Rozejrzyj się chociażby za przyczepką do wózka, by każde niedzielne popołudnie spędzić w towarzystwie natury i dobrego humoru!

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama