107,6 FM

Tomasz Olszewski: Śląskie struktury Porozumienia popierają Jarosława Gowina

Śląskie struktury Porozumienia popierają Jarosława Gowina – powiedział w Radiu eM Tomasz Olszewski, szef okręgu gliwickiego Porozumienia Jarosława Gowina. W partii trwa spór o przywództwo, o które zabiega Adam Bielan.

Jak powiedział Tomasz Olszewski, we wszystkich strukturach partii na Śląsku przyjęto uchwały potwierdzające kierowniczą rolę Jarosława Gowina. Z informacji prasowych w ostatnich dniach wynikało, że dziś (18.02) Adam Bielan złoży w sądzie wniosek o uznanie, że to on, a nie Gowin jest prawowitym prezesem.

Gość „Rozmowy poranka” podkreślił, że Zjednoczona Prawica składa się z trzech partii, które chcą być razem, ale różnią się podejściem do niektórych spraw, na przykład co do sposobów wyjścia z kryzysu po pandemii. Wyjaśnił, że Porozumienie bardziej będzie stawiać na liberalizm gospodarczy. W ministerstwie rozwoju trwają właśnie prace nad białą księgą zbierającą konieczne rozwiązania m.in. pochodzące od przedsiębiorców. Porozumienie chce też bliskiej współpracy z samorządami i transparentnego ich finansowania.

Dorada wicepremiera Jarosława Gowina wyraził też, we własnym imieniu, przekonanie, że dopóki nie mamy alternatywnych źródeł energii, musimy dbać o dostęp do węgla i przemysł wydobywczy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy