107,6 FM

Abp Skworc wzywa do modlitwy za kandydatów do diakonatu

Abp Wiktor Skworc poleca modlitwie diecezjan kandydatów do diakonatu. W komunikacie, który będzie odczytywany w I Niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach archidiecezji katowickiej, wzywa także do modlitwy o nowe, święte powołania do służby w Kościele.

Święcenia diakonatu odbędą się 27 lutego br. Przyjmie je ośmiu alumnów Wyższego Śląskiego  Seminarium  Duchownego  w  Katowicach.
 

Publikujemy pełną treść komunikatu:

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO PRZED ŚWIĘCENIAMI DIAKONATU

W  dzisiejszą I  Niedzielę  Wielkiego  Postu ośmiu alumnów  Wyższego Śląskiego  Seminarium  Duchownego  w  Katowicach  rozpocznie  rekolekcje przygotowujące ich bezpośrednio do pierwszego stopnia sakramentu święceń –diakonatu. Święcenia odbędą się w sobotę 27 lutego br. o godz. 10.00 w parafiach: Wniebowzięcia NMP w Chorzowie Batorym, Najświętszego Serca Pana Jezusa w  Katowicach-Murckach  i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej-Bykowinie. Kandydatów polecam serdecznej modlitwie wszystkich wiernych; módlmy się także w intencji pozostałych alumnów naszego Seminarium oraz o nowe, święte powołania do służby w Kościele.

 

† Wiktor Skworc

Arcybiskup Metropolita Katowicki

 

Katowice, 19 grudnia 2021 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama