107,6 FM

Abp Skworc prosi księży o jałmużnę postną

O kapłańską jałmużnę postną poprosił wszystkich księży archidiecezji katowickiej abp Wiktor Skworc. Zebrane ofiary mają wesprzeć Szpital św. Józefa w Mikołowie. Pracują tam siostry boromeuszki, które na Górnym Śląsku posługują już od ponad 100 lat.

– Zwracam się do całego prezbiterium Kościoła katowickiego i do każdego z prezbiterów osobno – z serdeczną prośbą i zaproszeniem, abyśmy w tym roku – w ramach kapłańskiej jałmużny postnej – złożyli naszą ofiarę na rzecz Szpitala Św. Józefa w Mikołowie – pisze metropolita katowicki. – Wiem z bezpośrednich relacji, że pracujące tam siostry boromeuszki borykają się z poważnymi problemami natury finansowej i gdzie tylko mogą, proszą o pomoc i wsparcie – dodaje.

Szpital Św. Józefa w Mikołowie jest najstarszym szpitalem w mieście i w tym roku mija  120  lat,  jak  leczeni są w nim mieszkańcy miasta, powiatu mikołowskiego, a także innych miejscowości. Zgromadzenie, po przejęciu na nowo szpitala w 1998 r., zainwestowało wielkie środki  finansowe,  dostosowując  szpital do aktualnych wymagań,  związanych ze standaryzacją. W ostatnich latach wybudowano tam nowoczesny blok operacyjny z centralną sterylizatornią i pracownią endoskopii oraz nową izbę przyjęć.

Szpital w ramach kontraktu otrzymuje stosunkowo skromne środki z Narodowego Funduszu Zdrowia. Trudną sytuację finansową pogłębia jeszcze obecna sytuacja związana z pandemią.

Abp Skworc prosi księży o jałmużnę postną   Szpital św. Józefa w Mikołowie HENRYK PRZONDZIONO

Abp Skworc w komunikacie przypomina zasługi Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza - siostry z posługą są obecne na Górnym Śląsku od ponad 100 lat i mają na terenie archidiecezji kilkanaście domów. – Wsparcie (...) nie rozwiąże wszystkich materialnych problemów, ale może pomóc w ich rozwiązywaniu i będzie znakiem nadziei, sygnałem: nie jesteście same z problemami szpitala, który służy nie tylko lokalnej społeczności –  podkreśla arcybiskup.

O złożenie jałmużny postnej abp Skworc prosi wszystkich  kapłanów  archidiecezji, w tym biskupów, proboszczów, administratorów, katechetów, wikariuszy,  rezydentów, pracowników naukowych, pracowników instytucji, emerytów – z wyłączeniem kapłanów chorych i misjonarzy.  

Ofiarę należy przelać na konto archidiecezji do Wielkiego Czwartku (1 kwietnia br.). – Już dziś za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać –  pisze metropolita katowicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama