107,6 FM

Piotr Kalbron: W pandemii spadła liczba wypadków przy pracy

W pandemii spadła liczba wypadków przy pracy, mimo że ta branże budowlana i górnicza nie zostały objęte lockdownem – powiedział w Radiu eM Piotr Kalbron, p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach.

Jak zauważył Piotr Kalbron, o ile w 2019 r. w woj. śląskim było 400 wypadków przy pracy, to w roku 2020 była to liczba 233. Wypadków ze skutkiem śmiertelnym było 18 wobec 40 w roku 2019 i 37 w 2018. Mimo perturbacji wynikających z pandemii koronawirusa, do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach wpłynęło też mniej skarg na nie wypłacenie wynagrodzenia przez pracodawcę. W zeszłym roku na 6,5 tys. skarg tego problemy dotyczyło w 3,5 tys., podczas gdy w 2019 r., było takich skarg 4,5 tys..

Gość „Rozmowy poranka” potwierdził, że inspekcja pracy wróciła od 1 marca do kontroli stacjonarnych firmach, do tej pory były to kontrole prowadzone hybrydowo – w dużym stopniu zdalnie.

Specjalnie dla słuchaczy Radia eM w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach będzie dziś (3.03) prowadzony dyżur telefoniczny w sprawach związanych z prawem pracy, w godz. 9.00 – 11.00 pod numerem telefonu: 502 874 347.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy