107,6 FM

Tychy. Odnowiono zabytkowe przyfabryczne osiedle. Chodzi o Osadę w dzielnicy Czułów

Tyskie familoki odzyskały blask! Ponad 2 lata trwały prace związane z termomodernizacją 10 wielorodzinnych budynków przy ulicy Katowickiej w Czułowie.

Po 2 latach modernizacji to miejsce jest jak nowe. Zakres prac obejmował m. in. wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych, renowację elewacji z cegły, wymianę lub naprawę dachów, a także zakup nowych pieców gazowych, które zastąpiły węglowe kopciuchy. Jolanta i Eugeniusz Foryńscy, którzy na Osadzie mieszkają od 41 lat, z efektu są zadowoleni:

Tychy. Odnowiono zabytkowe przyfabryczne osiedle. Chodzi o Osadę w dzielnicy Czułów   Nowe wnętrza familoków Piotr Podsiadły

Mieszkańcy na czas rewitalizacji musieli się wyprowadzić, ale teraz dzielnica powraca do życia - mówi Ewa Grudniok z tyskiego magistratu:

Osada to wyjątkowe miejsce na mapie Tychów -  można tam zobaczyć prawdziwe familoki. Wielorodzinne budynki wybudowane niegdyś dla pracowników pobliskiej papierni - mieszczą dziś mieszkania socjalne.

Tychy. Odnowiono zabytkowe przyfabryczne osiedle. Chodzi o Osadę w dzielnicy Czułów   Remont na Osadzie w Tychach Piotr Podsiadły

Rewitalizacji poddano w sumie 10 wielorodzinnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ulicy Katowickiej. Renowacja budynków i 98 znajdujących się w nich mieszkań socjalnych kosztowała 11 mln zł.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama