107,6 FM

Śląskie. Podano już ponad 400 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19 mieszkańcom regionu

409 734 dawki szczepionki przeciwko COVID-19 podano dotychczas mieszkańcom województwa śląskiego – wynika z danych opublikowanych na stronie gov.pl. Dwie dawki przyjęło już blisko 150 tys. mieszkańców regionu.

Cały czas poza medykami i nauczycielami w regionie trwa akcja szczepień w Domach Pomocy Społecznej. W województwie śląskim chęć zaszczepienia się zgłosiło 85% mieszkańców takich placówek. W skali kraju to najwyższy odsetek - przekazał Marcin Chroszcz. Dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego:

Marcin Chroszcz zadeklarował, że wkrótce w Domach Pomocy Społecznej będą mogły - na powrót - odbywać się odwiedziny.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, placówki ochrony zdrowia z woj. śląskiego zamówiły na przyszły tydzień ponad 52 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Niestety w regionie odnotowano też kolejny zgon w krótkim czasie po przyjęciu szczepionki. Zmarł zaszczepiony mężczyzna z powiatu pszczyńskiego, u którego lekarz stwierdził wcześniej drgawki, biegunkę, zasinienie kończyn, osłabienie, duszności i spadek ciśnienia.

Wcześniej w tzw. związku czasowym z przyjęciem szczepienia zmarło 6 innych mieszkańców województwa. Odpowiedzialne za to służby weryfikują, czy te zgony rzeczywiście mogły mieć związek z przyjęciem preparatu przeciw COVID-19.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy