107,6 FM

Patrz w Serce

U jezuitów w Bytomiu 14 marca rozpoczynają się rekolekcje, które poprowadzi o. Robert Więcek SJ, dyrektor Krajowego Sekretariatu Apostolstwa Modlitwy, odpowiedzialny za przygotowanie tegorocznych obchodów 100. rocznicy poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Poprzez te rekolekcje chcę zachęcić do odkrywania Bożego Serca w swoim sercu. To jest istota, żeby uwierzyć, że nasze serca są wypełnione Bożą miłością – mówi o. Robert Więcek SJ. – Chciałbym pokazać, że w naszych sercach są zranienia – nie takie same jak rany w Sercu Bożym, ale są. I Bóg ze swoim zranionym Sercem jest w tym wszystkim obecny – w naszych trudnościach, w całej pandemicznej sytuacji, w tym, z czym sobie nie radzimy, zarówno w wymiarze osobistym, małżeńskim, rodzinnym, ale też społecznym i w Kościele. Te rany są i Pan Jezus podaje nam lekarstwo przez to, że otwiera swoje Serce i wylewa zdroje miłosierdzia, które możemy przyjąć lub odrzucić.

Rekolekcje pt. "Patrz w Serce" odbędą się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu (ul. Pułaskiego 9) z transmisją na parafialnym kanale YT

Patrz w Serce  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama