107,6 FM

"Ojciec czułości... zawsze w cieniu"

Sto stron poświęcone człowiekowi... którego ani jedno słowo nie zostało zapisane. Takie wydanie specjalne "Gościa Niedzielnego" przygotowała redakcja GN na uroczystość św. Józefa.

Pierwszy w historii specjalny numer zatytułowany "Gość Extra", w całości poświęcony Opiekunowi Jezusa, dostępny w sprzedaży będzie od 14 marca. Pretekstem do obszernej publikacji jest trwający w Kościele Rok Świętego Józefa, zainaugurowany przez papieża Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny patronem Kościoła powszechnego.

Franciszek otwierając ten szczególny rok, napisał list apostolski "Patris corde", w którym opisał św. Józefa w czułych słowach: "Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu".

Papież zwrócił uwagę na niezwykłe zaufanie św. Józefa do Boga, nawet w sytuacji osobistego kryzysu i trwającego dramatu. "Oblubieniec Maryi jest tym, który ufając Panu, przyjmuje w swoim życiu nawet te wydarzenia, których nie rozumie, pozostawiając na boku swoje dociekania i godząc się z własną historią" - napisał papież.

Św. Józef od wieków zachwyca i inspiruje wielkich teologów, twórców, malarzy, pisarzy i poetów, a także pokolenia wiernych, którzy Opiekunowi Jezusa, od początku istnienia Kościoła, powierzają swoje codzienne troski, potrzeby i pragnienia.

"Genialne połączenie ograniczeń ludzkiej natury z zawierzeniem Ojcu wszystkich ludzi - tak w skrócie można by podsumować postać świętego, któremu poświęcone jest specjalne wydanie GN, które, Drodzy Czytelnicy, trafia do Waszych rąk" - napisał w przedmowie ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego".

Mówi ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego":

Na 100 stronach "Gościa Extra" przeczytacie m.in. o historii życia Cieśli z Nazaretu, który został wybrany na ziemskiego ojca Syna Bożego; o pełnych ciekawostek dziejach oraz różnych formach kultu św. Józefa; o źródłach wielkiego nabożeństwa papieża Franciszka do Opiekuna Pana Jezusa; o miejscach w Polsce i Europie szczególnie poświęconych św. Józefowi, a także opowieści o cudach i łaskach wymodlonych za wstawiennictwem Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny oraz przykłady popularnych modlitw do świętego Cieśli z Nazaretu.

Specjalny numer można będzie nabyć w parafiach, a także w sklepie internetowym "Gościa" (sklep.gosc.pl), gdzie kupić go można w dwóch różnych wariantach - w wersji papierowej i w PDF.

Z kolei w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" (GN 10/2021) znajduje się dodatek specjalny - magnes na lodówkę z wizerunkiem św. Józefa:

"Ojciec czułości... zawsze w cieniu"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama