107,6 FM

Adam Gawęda: Musimy inwestować w niskoemisyjne technologie wykorzystujące węgiel

– Musimy inwestować w niskoemisyjne technologie wykorzystujące węgiel – przekonywał na antenie Radia eM Adam Gawęda, śląski poseł PiS. Podał przykład Niemiec i Norwegii, które w ostatnich dniach musiały zwiększyć produkcję energii właśnie z węgla.

Były wiceminister energii i były wiceminister aktywów państwowych wyraził przekonanie, że powinniśmy w miksie energetycznym w Polsce zachować węgiel jako źródło energii. Mówił też, że to jak długo będziemy korzystać z węgla będzie wypadkową różnych czynników i dziś trudno przewidzieć, czy będzie to rok 2049 (przewidywany jako koniec funkcjonowania kopalń w Polsce).

Adam Gawęda zapowiedział, że Nowy Polski Ład, który Prawo i Sprawiedliwość ma ogłosić w sobotę (20.03), będzie wsparciem m.in. dla rodzin, a także małej przedsiębiorczości.

Wyraził też opinię, że odpowiedzialni politycy w parlamencie powinni poprzeć w głosowaniu ratyfikację Funduszu Odbudowy, ponieważ od tego będą zależeć potężne środki finansowe, które trafią do Polski. A dopiero potem rozmaite środowiska mogą szukać porozumienia w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, który będzie narzędziem wykorzystania tych środków.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy