107,6 FM

"Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę"

Kardynał Wyszyński, Jan Paweł II i ks. Franciszek Blachnicki, to według Tomasza Terlikowskiego - autora biografii pt."Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę" - najważniejsze postaci kościoła we współczesnej Polsce. Czas uzupełnić wiedzę o założycielu Ruchu Światło-Życie.

- Nigdy nie byłem związany z oazą - mówi Tomasz Terlikowski. - Były we mnie stereotypy na temat Ruchu Światło-Życie i księdza Franciszka. Praca nad pierwszą popularyzatorską biografią była, jak podkreśla autor, przygodą i przyjemnością. W tej części audycji Terlikowski podkreśla aktualność przesłania ks. Blachnickiego i to jak trafnie diagnozuje dzisiejszy stan wiary w Polsce.

Ksiądz, który zmienił Polskę? Tomasz Terlikowski o wpływie ks. Blachnickiego na polski kościół i na pokolenia wychowane w Ruchu Światło- Życie. Rozmawiamy również o roli Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, a także o trudnych do zbadania wątkach biografii Blachnickiego.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji