107,6 FM

Wysyłaj paczki najlepszym kurierem

Kurier DPD to jeden z chętniej wybieranych przewoźników przez klientów indywidualnych i biznesowych. Szczególnie często z usług tej firmy korzysta sektor e-commerce. Przyciągają szybkie i rzetelne terminy realizacji zleceń, szeroki wachlarz opcji dodatkowych. Atrakcyjny jest również w DPD cennik. I niezależnie od tego, czy chcemy wysłać coś znajomym, czy też korzystamy ze sklepów internetowych oraz kupujemy i sprzedajemy na aukcjach w sieci lub prowadzimy wymianę towarową, szukamy przecież przewoźnika, który bez problemu dostosuje się do naszych potrzeb.

Jak wysłać paczkę kurierem DPD?

Nadanie paczki kurierem DPD jest szybkie i intuicyjne. Wystarczy na stronie internetowej wypełnić formularz, w który wpisuje się podstawowe parametry przesyłki takie jak waga i wymiary przesyłki. DPD cennik określa również, że dodatkowe opłaty zostaną nałożone przy wysyłaniu paczki niestandardowej, która nie mieści się w zalecanych przez przewoźnika normach. Na koszty wpływ mają również wybrane opcje dodatkowe takie jak na przykład pobranie czy też ubezpieczenie, doręczenie ekspresowe lub o konkretnej godzinie. Popularną darmową opcją jest na przykład śledzenie przesyłki. W specjalnym module wystarczy wpisać numer przewozowy, by sprawdzić prognozowany czas doręczenia. DPD umożliwia również nadanie lub odebranie paczki w punkcie, co jest wygodne dla wielu klientów, ponieważ nie muszą oni dostosowywać swojego trybu dnia do tego, kiedy przyjedzie kurier.

Wycena paczki DPD

DPD cennik jest bardzo przejrzysty i niewątpliwie stanowi ważny argument przy wyborze tego przewoźnika. Bardzo istotne będą wymiary przesyłki, jej waga oraz określenie, czy paczka jest sortowalna czy też nie oraz w jaki sposób została zapakowana. DPD cennik określa także, ile kosztują opcje dodatkowe. Trzeba pamiętać o tym, by wypełnić formalności zgodnie z rzeczywistymi parametrami, ponieważ błędy w informacjach mogą skutkować i dodatkowymi kosztami, i wydłużeniem czasu doręczenia przesyłki.

Po wpisaniu w formularz zamówienia wszystkich danych należy wycenić przesyłkę. Otrzymamy kwotę także prognozowany termin doręczenia. Jeśli interesuje nas ta opcja, wystarczy opłacić usługę, wydrukować list przewozowy i przykleić go na przesyłkę. Potem trzeba poczekać na przyjazd kuriera lub zawieźć paczkę do punktu. DPD cennik w pewien sposób jest również wyznacznikiem tego, jak trzeba zapakować paczkę, by była ona jak najtańsza. Oczywiście nie mogą się w niej znaleźć towary zabronione w transporcie na mocy obowiązujących przepisów oraz wytycznych przewoźnika. Poza tym trzeba zadbać także o to, by paczka nie uszkodziła innych przesyłek, a zawartość nie uległa uszkodzeniu na żadnym etapie transportu. Najlepiej sprawdza się więc karton o regularnym kształcie.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama