107,6 FM

28.03.2021 | Dzień Misjonarzy Męczenników i akcja "Wózek dla Afryki"

Każdego roku z powodu wiary w Chrystusa traci życie wielu misjonarzy. W 2020-tym zginęło ich 20-stu. W minioną środę obchodziliśmy Dzień Misjonarzy Męczenników - o tym w magazynie misyjnym. Mówimy też o akcji MIVA Polska "Wózek dla Afryki". Na misjach potrzebnych jest aż 250 wózków, które trafią do niepełnosprawnych z Kamerunu, Ghany, Zambii, Madagaskaru, czy nawet Wenezueli i Papui Nowej Gwinei.

Męczennicy z Peru - ojcowie Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek   Męczennicy z Peru - ojcowie Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek

24 marca obchodziliśmy Dzień Misjonarzy Męczenników. Tego dnia powinniśmy pamiętać o modlitwie i poście za misje. Każdego roku nie brakuje tych, którzy giną za wiarę. O współczesnych świadkach, którzy oddają życie za Jezusa Chrystusa, mówi Zofia Kędziora z portalu misyjne.pl. 

"Wózek dla Afryki" to akcja, którą prowadzi MIVA Polska   "Wózek dla Afryki" to akcja, którą prowadzi MIVA Polska
MIVA Polska

Polscy misjonarze i misjonarki leczą i opatrują rany niezliczonej ilości chorych i niepełnosprawnych w wielu zakątkach świata, zwłaszcza tam, gdzie panuje bieda i ubóstwo. Wielu niepełnosprawnych nie opuszcza czterech ścian swoich domów i są zdani jedynie na pomoc najbliższych. Dla wielu wózek jest szansą, sposobem na większą samodzielność. MIVA Polska w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia wyszła na przeciw takim potrzebom za pośrednictwem polskich misjonarzy poprzez akcję pomocy na misjach pod nazwą „Promienie Miłosierdzia”. Obecnie w Wielkim Poście promujemy akcję poprzez inicjatywę #WózekDlaAfryki. Ojciec Kazimierz Szymczycha, sekretarz Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji mówi o tym, że misjonarze kompleksowo zajmują się swoimi podopiecznymi. 

Niepełnosprawni z Kamerunu, Ghany, Zambii czy Madagaskaru czekają na wsparcie   Niepełnosprawni z Kamerunu, Ghany, Zambii czy Madagaskaru czekają na wsparcie
MIVA Polska

Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska wyjaśnia na czym polega akcja "Wózek dla Afryki". Mówi też o tym, jak wygląda działalność agendy MIVA Polska.

Rowery na misjach to podstawowe środki transportu   Rowery na misjach to podstawowe środki transportu
MIVA Polska

Siostra Kornelia Olechno, misjonarka z Togo, koordynatorka akcji wylicza najpilniejsze potrzeby niepełnosprawnych na misjach. Z kolei siostra Agnieszka Gugała, misjonarka z Demokratycznej Republiki Konga, zaznacza, że niepełnosprawni na misjach muszą liczyć tylko na siebie, czasem pomoże im rodzina.

Na misje potrzebnych jest 250 wózków inwalidzkich   Na misje potrzebnych jest 250 wózków inwalidzkich
MIVA Polska

Szczegóły nt. działalności MIVA Polska można znaleźć na stronie internetowej: http://www.miva.pl/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy