107,6 FM

Prof. A. Walasik: Wprowadzenie programu 500+ było drastyczną zmianą, jeżeli chodzi o sposób podejścia państwa do redystrybucji

- Nie było dotąd takie programu, tak powszechnego i tak wysokiego, co do kwot wypłacanych – zauważył gość „Rozmowy poranka”.

Minęło 5 lat od wprowadzenia świadczenia 500+, początkowo wypłacanego na dziecko drugie i kolejne. Zdaniem prof. Artura Walasika z Uniwersytetu Ekonomicznego program oznaczał ogromną zmianę. – Nie ma porównania z innymi programami socjalnymi wprowadzanymi do tej pory. Jest to zmiana widoczna, odczuwalna i, nie tylko w wymiarze gospodarczym ale i społecznym, dobrze postrzegana – przekonywał prof. Walasik.

Zapytany o potrzebę waloryzacji kwoty wypłacanej rodzinom, wykładowca Uniwersytet Ekonomicznego przyznał, że rząd powinien rozważyć taką możliwość. – Jest możliwość ustawowego zapisania, że co roku to świadczenie jest waloryzowane o poziom inflacji. To co roku zwiększałoby obciążenie budżetu, ale z drugiej strony zapewniałoby świadczeniobiorcom realną wartość tego wsparcia – zauważył. Zdaniem rozmówcy Radia eM jeżeli dojdzie do takiej dyskusji, to prawdopodobnie będzie toczyć się w okresie wyborczym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama