107,6 FM

W wieku 56 lat zmarł ks. Krzysztof Rusin

Pochodził z parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach, był rezydentem w parafii św. Barbary w Bytomiu.

Ks. Krzysztof Rusin urodził się 18 listopada 1964 roku w Zabrzu. Ukończył Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Gliwicach i w 1984 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Śląska Opolskiego w Nysie.

16 czerwca 1990 roku w katedrze Krzyża Świętego w Opolu przyjął święcenia prezbiteratu, których udzielił mu bp Alfons Nossol.

Po święceniach został wikariuszem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Zabrzu-Mikulczycach. W 1992 roku, po utworzeniu nowej diecezji gliwickiej, został do niej inkardynowany. W tym samym roku podjął studia niestacjonarne na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1994 roku obronił licencjat z zakresu teologii pastoralnej i kontynuował stacjonarne studia doktoranckie w Lublinie, które przerwał w 1996 roku. Następnie został wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Gliwicach, a w 1998 rezydentem przy parafii św. Michała Archanioła w Gliwicach. W 2001 roku został mianowany rezydentem w parafii św. Barbary w Bytomiu.

Zmarł w szpitalu w Gliwicach w sobotę 10 kwietnia.

Jego pogrzeb odbędzie się czwartek 15 kwietnia. O 11.00 sprawowana będzie Msza w katedrze św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach, a po niej odbędzie się pochówek na Cmentarzu Centralnym.

Natomiast w środę 14 kwietnia o 19.00 w kościele św. Barbary w Bytomiu zostanie odprawiona Msza święta żałobna, ale bez obecności trumny z ciałem zmarłego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama