107,6 FM

Materac kieszeniowy - sprawdź jego zalety

Podstawową zaletą materacy kieszeniowych jest to, że każda sprężyna pracuje od siebie niezależnie. W jaki sposób wpływa to na komfort korzystania z takiego podłoża? Czym jeszcze charakteryzuje się materac kieszeniowy? Dowiedz się z naszego artykułu.

Czym jest materac kieszeniowy?

Na początek parę słów o tym, czym jest materac kieszeniowy. Wypełnieniem takiego podłoża do spania są głównie sprężyny, które stanowią jego rdzeń. W przeciwieństwie jednak do zwykłych materacy bonellowych, w kieszeniowych wkładach każda sprężyna zamknięta jest w materiałowej sakiewce, która izoluje ją od innych. Zwiększa to komfort użytkowania materaca oraz wydłuża jego żywotność - najlepsze parametry uzyskują materace kieszeniowe sprawdzonych marek, takich jak Sleepmed by Hilding, które certyfikują swoje produkty i opracowują je na podstawie doświadczeń fizjoterapeutów i ortopedów.

Jak rozłożenie sprężyn wpływa na kręgosłup?

Dobrym przykładem wysokiej jakości materacy kieszeniowych są produkty SleepMed by Hilding z kolekcji Hybrid i Hybrid Plus. Ich bazę stanowią oryginalnie opracowane, 7-strefowe sprężyny typu Multi. Zostały one zaprojektowane tak, aby doskonale dopasowywać się do anatomicznych kształtów ciała człowieka.

O zdrowie kręgosłupa możemy dbać na wiele sposobów, z których zapewnienie mu odpowiedniego podłoża do snu jest kluczowe. Kieszeniowe materace medyczne takie jak SleepMed Hybrid Premium posiadają gęsto rozłożone sprężyny o bardzo małej średnicy. Jak to się przekłada na nasz komfort? Przede wszystkim, każda taka sprężyna pracuje niezależnie od swoich "sąsiadek", przez co całe podłoże charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową - taką, jak najwyższej klasy materace piankowe. Dla porównania - materace kieszeniowe typu Multi dają nawet 2 razy więcej punktów podparcia, niż zwykłe materace kieszeniowe.

Nie bez znaczenia ma tu również wyprofilowanie wkładu sprężynowego w 7 stref twardości. Ułożone poprzecznie strefy reagują w odmienny sposób na nacisk, przez co dają jeszcze lepsze podparcie poszczególnym częściom ciała. A co Ty zyskujesz jako użytkownik? Niezaburzony niczym, regenerujący i w pełni relaksujący mięśnie oraz układ szkieletowo-kostny sen.

Inne zalety materacy kieszeniowych

Materac kieszeniowy daje charakterystyczne wrażenie sprężynującego podłoża, które jest niemożliwe do uzyskania w przypadku materacy pianowych. Podobnie jednak jak one, nowoczesne materace kieszeniowe są ciche - skrzypienie klasycznych materacy sprężynowych wynikało z łączenia poszczególnych sprężyn ze sobą. W trakcie nacisku dochodziło do tarcia, które skutkowało nieprzyjemnym dźwiękiem.

Dodatkowo, materace kieszeniowe nowego typu są bardzo podatne na wprowadzanie innowacji. I tak na przykład SleepMed Hybrid Premium łączy w sobie zalety materaca kieszeniowego i pianowego - zastosowano w nim innowacyjne sprężyny typu Multi oraz aż trzy blaty pianowe: VitaRest (opatentowana piana termoelastyczna), Flexi Foam i VPPHR (piany wysokoelastyczne o różnych twardościach). Można zatem powiedzieć, że takie hybrydy są dwukrotnie bardziej komfortowe, niż wysokiej klasy materac pianowy lub materac kieszeniowy bez dodatku pianki.

Materace kieszeniowe wyróżniają się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia wynikające ze zwykłego użytkowania - dowodem na to może być fakt, że większość materacy SleepMed objęta jest nawet 15-letnią gwarancją.

Kolejną zaletą takiego podłoża do spania jest to, że doskonale dopasowuje się do zróżnicowanych potrzeb, również w obrębie pary - jeśli z małżonkiem różni Was znacznie waga i wzrost, materac kieszeniowy wysokiej klasy okaże się doskonałym wyborem.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama