107,6 FM

18.04.2021 | Czy Jezus przypominał ducha?

W Niedzielę Biblijną zastanawiamy się co o zmartwychwstaniu ciała mówi Ewangelia, dlaczego uczniowie nie rozpoznawali Zmartwychwstałego Pana i czy Jezus sięgający po rybę był głodny?

 

 

Dr hab. Siostra Joanna Nowińska wyjaśnia, czym jest nawrócenie i w jaki sposób Bóg pomaga nam wyeliminować zło z naszego życia.

- Ojciec nie jest naszym wrogiem. Jezus, choć jest naszym rzecznikiem wobec Ojca, jak pisze Jan, jest z Ojcem w pełni zgodny - podkreśla siostra Joanna Nowińska. W rozmowie wyjaśnienie skąd się bierze myślenie o Jezusie, jako o ofierze przebłagalnej.

- Jezus odpowiada na wszystkie pytania i potrzeby uczniów - wyjaśnia dr Maria Miduch. Dlaczego oczekuje od uważających go za zjawę uczniów wspólnego posiłku?

Jak wyglądał Zmartwychwstały? Czym charakteryzowało się Jego ciało? Jak Go widzieli najbliżsi i jak Go przedstawiają dzieła sztuki? Co ciało Zmartwychwstałego mówi o przyszłości naszych ciał? O tym w rozmowie z ks. dr Leszkiem Makówką.

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy