107,6 FM

Bielsko-Biała. Uruchomiono pierwszy w woj. śląskim punkt szczepień masowych

Punkt szczepień masowych przeciw COVID-19 rozpoczął w dziś [19.04.2021] działalność w Bielsku-Białej. Docelowo w woj. śląskim punktów będzie ok. 70.

Hala-widowiskowo sportowa w Bielsku-Białej - to tu otworzono dziś [19.04.2021] pierwszy w woj. śląskim powszechny punkt szczepień na koronawirusa. Na razie liczba szczepionek wystarczy do środy, ale następne dostawy mają do Bielska trafiać regularnie. 

- W tej chwili możemy tu szczepić 500 pacjentów dziennie - mówi Lech Wędrychowicz, dyrektor Beskidzkiego Centrum Onkologii:

 

Janusz Chmielniak z rocznika 1966 zapisał się na szczepień w miniony piątek, dzisiaj [19.04.2021] w Bielsku otrzymał pierwszą dawkę szczepionki:

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który odwiedził uruchomiony dziś [19.04.2021] punkt szczepień, podkreślił, że największą nadzieją na pokonanie koronawirusa jest Narodowy Program Szczepień. - Docelowo w woj. śląskim punktów będzie ok. 70. Takie są deklaracje i założenia przepracowane z NFZ i samorządami" – powiedział wojewoda i zaznaczył, że ok. 70 punktów pozwala na zaszczepienie ok. 1 mln obywateli w ciągu miesiąca.

Bielsko-Biała. Uruchomiono pierwszy w woj. śląskim punkt szczepień masowych   Punkt szczepień masowych w Bielsku-Białej Mateusz Kornas / Radio eM/
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama