107,6 FM

Na czym polega rozliczenie PITu online?

Wypełnienie PITu to obowiązek każdego obywatela, który otrzymał dochód. Należy robić to co roku, jednak wielu z nas nie wie, jak do tego podejść i wypełnić go poprawnie. Na pomoc przychodzi system e-PIT, który oferuje darmowe rozliczenie się online. Dowiedz się, jak to zrobić bez wychodzenia z domu i w szybki sposób.

Dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

Rozliczanie się z PITu dla wielu z nas jest problematyczne i niezrozumiałe. Szczególnie w czasach koronawirusa - udanie się do urzędu i każde dodatkowe skupisko ludzi może być problematyczne. Z tego też powodu program PIT może być dużym udogodnieniem. Możemy załatwić wszelkie formalności nie wychodząc z domu. Nie musimy wówczas korzystać z pomocy księgowej, ponieważ program jest intuicyjny i wygodny. PIT online to możliwość dokładnego rozliczenia się w wygodny sposób, sprawdzenia wszystkich informacji oraz dostęp do swoich zeznań podatkowych w każdej chwili. Możemy nie tylko złożyć zeznanie, ale również dokonać jego korekty. Warto pamiętać, że możemy rozliczać się zarówno sami, jak i z małżonkiem.

Nowa usługa Twój e-PIT

Jeżeli wspominamy o rozliczaniu podatku dochodowego, warto zaznaczyć, że w 2021 weszła nowa usługa Twój e-PIT w zamian za wcześniejsze zeznanie podatkowe PIT-WZ. Już od 15 lutego możemy złożyć zeznanie w nowej, uproszczonej wersji. Możemy również pobrać specjalnie stworzoną do tego aplikację. Podczas wypełniania deklaracji warto sprawdzić również wszelkie przysługujące nam ulgi czy odliczenia, a zwrot możemy otrzymać już do 45 dni. W porównaniu do wcześniejszej usługi, zdecydowanie skraca się czas zwrotu, nie grozi nam żadna kara, jeżeli nie złożymy deklaracji do 30 kwietnia oraz nie musimy odpowiadać za błędy podczas wypełniania. Jest to niezwykle korzystne i na korzyść podatnika. Rozliczenie PIT nie musi być uciążliwe i frustrujące, nie musimy już stać w kolejkach i czekać na swoją kolej. Możemy zrobić to w dowolnym momencie, z wieloma ułatwieniami. Warto pamiętać, że system jest aktualny i nie musimy martwić się o dodatkowe zmiany, ponieważ jest on na bieżąco ze wszystkimi zmianami. ePIT to z pewnością ciekawe rozwiązanie, które warto wypróbować. W czasach, kiedy wszystko robimy online, taka opcja będzie wygodniejsza niż konieczność udania się do urzędu.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama