107,6 FM

Wyjątkowe projekty: lampy 3D od Artemide

Czy statyczność może iść w parze z dynamizmem? Jak wyrazić ruch przy użyciu zastygłych elementów? Odpowiedzi należy upatrywać w wyjątkowych projektach Artemide - nietuzinkowych lampach 3D, które za sprawą innowacyjnej konstrukcji wymykają się klasycznym ramom poznawczym.

Ruch - fizyka, natura i piękno

Zgodnie z oficjalną terminologią, za ruch można przyjąć każdą zmianę położenia ciała (w czasie) względem określonego układu odniesienia. I choć nikt nie podważa prawdziwości tego zjawiska -  rzeczywistość okazuje się znacznie bardziej złożona. Wszystko za sprawą zmysłu wzroku, który czasem płata nam różne figle. 

Większość znanych iluzji optycznych bazuje na niedoskonałościach zmysłu wzroku. Nasze oczy, mimo zaawansowanej budowy, nie są organem doskonałym. Znając rządzące nimi zasady, szereg wpływających na nie bodźców oraz potencjalne - słabe elementy można zaprojektować prace, które przejawiać będa cechy ruchomym elementów mimo całkowicie statycznego charakteru. Jak to zrobić? Pochylmy się nad pracami Artemide!

Minomushi LED - lampa podłogowa Artemide

Lampa Minomushi LED to oryginalny produkt stworzony z szeregu zróżnicowanych, geometrycznych elementów. Pochyłe trójkąty, złożone ze sobą w pozornie chaotycznej strukturze, tworzą jednolitą, skrzętnie zaprojektowaną formę artystyczną. Całość sprawia niesamowite wrażenie.

Nietuzinkowy kształt lampy Artemide został dodatkowo uwydatniony za sprawą naturalnego światłocienia. Poszczególne, trójkątne segmenty lampy zostały umieszczone na jej powierzchni na różnej głębokości. Dzięki temu opadające na lampę promienie świetlne pogłębiają różnice w jej wykonaniu i potęgują wrażenie ruchu. Za sprawą nierównomiernej struktury lampa jawi się jako bardziej dynamiczna, a ludzki zmysł wzroku przyznaje jej status obiektu ruchomego. 

Lampa podłogowa Artemide Minomushi LED wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów za sprawą wybitnej specyfikacji technicznej. Artystyczna lampa emituje światło o jasności ponad 2500 lumenów oraz temperaturze 3000 [K]. Lampa od Artemide doskonale sprawdza się jako dodatkowe oświetlenie do sypialni lub salonu za sprawą ciepłej barwy światła, która pomaga osiągnąć stan relaksu oraz znacznie ułatwia zasypianie. Dużym atutem produktu jest także wysoka wartość CRI wynosząca 90 punktów. Oznacza to, że emitowane przez lampę światło jest w bardzo dużym stopniu zbliżone do światła słonecznego. Doskonale wydobywa kolory z otoczenia, sprawiając, że obiekty znajdujące się w jej pobliżu mienią się żywymi i pełnymi barwami. 

Światło emitowane przez lampę dobiega ze środka abażura, spod delikatnej przesłony wykonanej ze starannie dobranych materiałów. Dzięki możliwości ściemniania światła użytkownik może regulować moc jego natężenia. Ma dzięki temu pewność, że emitowane przez lampę światło każdorazowo wpisze się w jego zmienne oczekiwania i potrzeby. 

 

Lampa podłogowa Artemide 1698010A Minomushi LED

 

Lampa stołowa Artemide - Mendori LED

Lampa stołowa Artemide - Mendori to nowoczesny produkt, który za sprawą nietuzinkowego ukształtowania przywodzi na myśl morskiego skorupiaka. Lampa została złożona z czterech - ułożonych równolegle względem siebie - warstw, z których każda jest masywniejsza od poprzedniej. Trójwymiarowa budowa lampy oraz umiejętnie poprowadzone warstwy kreują unikalne wrażenia wizualne. Całość dopełnia wyemitowane przez lampę światło, które sukcesywnie przebija się przez wszystkie warstwy produktu, by ostatecznie rozlać się po wnętrzu całego pomieszczenia. 

Lampa stołowa Artemide Mendori LED może poszczycić się zarówno oryginalnym wyglądem, jak i wydajną specyfikacją techniczną. Produkt emituje światło o jasności 425 lumenów oraz temperaturze 3000 [K]. Podobnie jak w przypadku lampy podłogowej Minomushi, emitowane przez Mendori światło jest miłe dla wzroku oraz wprowadza w błogi, spokojny nastrój. CRI emitowanego światła wynosi 80 punktów, więc jest w dużej mierze zbliżone do naturalnych, słonecznych promieni. Lampa została wykonana z najwyższej jakości materiałów spośród których należy wymienić: wytrzymałe aluminium, twardy metal oraz specjalistyczne tworzywo sztuczne. 

 

Lampa stołowa Artemide Mendori LED

Lampy 3D od Artemide to wyjątkowe produkty, które wyróżniają się na tle standardowych lamp designerskich za sprawą nietuzinkowego ukształtowania oraz niesamowitych rozwiązań projektanckich. Wszystko to sprawia, że wyjątkowe projekty lamp 3D od Artemide doskonale sprawdzą się w każdym nowoczesnym wnętrzu, które dopełnią za sprawą swojego niepowtarzalnego charakteru. 

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama