107,6 FM

Śląskie. 40 tys. uczniów napisało maturę z języka polskiego

Rozpoczęły się egzaminy maturalne. Dzisiaj uczniowie pisali egzamin z języka polskiego. W pandemii matury są nieco łatwiejsze.

Ponad 40 tys. uczniów z woj. śląskiego przystąpi w tym roku do egzaminu maturalnego. Dzisiaj część z nich pisała maturę z języka polskiego.  To już drugi z roczników uczniów, którzy muszą zdawać maturę w trakcie pandemii koronawirusa.

W tym roku odbyło się to jednak bez problemów z przesuwaniem terminów. Maturzyści już po egzaminie są dość zadowoleni:

Egzaminy są łatwiejsze, bo uczniowie muszą zdać egzaminy obowiązkowe w części pisemnej na poziomie podstawowym. Ustne będą zdawać tylko te osoby, które potrzebują wyniku w rekrutacji na uczelnię za granicą.

- Wymagania zostały okrojone o 30 procent, ale dyrektor katowickiego liceum im. Mikołaja Kopernika - Witold Terlecki, w arkuszach różnicy nie widzi:

Sami maturzyści już planują studia. Woleliby jednak wieść tradycyjne życie studenckie, a nie takie przed monitorem komputera:

Wśród uczniów, którzy w województwie śląskim przystąpili w tym roku do egzaminu maturalnego, 1/4 to absolwenci z poprzednich lat.

Jutro (5 maja) uczniowie napiszą matematykę, a w czwartek (6 maja) - język obcy (najczęściej wybierają angielski). W kolejnych dniach wyznaczono terminy na przedmioty dodatkowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama