107,6 FM

Rekolekcje dla małżeństw mieszanych wyznaniowo

W niektórych częściach Polski małżeństwa mieszane od zawsze były poważną rzeczywistością, ale dziś z takimi małżeństwami można się spotkać wszędzie, wiec tym ważniejsza jest wspólna przed Panem Bogiem modlitwa i refleksja – tłumaczy abp Grzegorz Ryś. Dziś i jutro w Łodzi odbędą się pierwsze ekumeniczne rekolekcje dla małżeństw mieszanych wyznaniowo. Jest to wspólna inicjatywa świeckich i duchownych Kościoła rzymskokatolickiego i innych Kościołów chrześcijańskich.

- Pomysł tych rekolekcji zrodził się ze strony osoby świeckiej z Kościoła Ewangelicko –Augsburskiego, który podzielił się tym pomysłem z duchownymi, którzy odpowiedzieli na tę inicjatywę. Wierzę – choć mogę mówić za siebie – że jest to inicjatywa z Ducha Świętego – podkreśl abp Grzegorz Ryś.

Mówcami rekolekcyjnymi będą abp Grzegorz Ryś – metropolita łódzki, bp Jerzy Samiec - zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ks. Peter Syfried – ze Wspólnoty Chemin Neuf w Łodzi oraz ks. Michał Makula - proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi.

Jak zauważa metropolita łódzki, „każdy z nas potrzebuje rekolekcji”. - Bywa tak, że kiedy powstają rodziny, kiedy tworzą się małżeństwa międzywyznaniowe jest dużo zachodu. Każdy Kościół ma swoje regulacje i przepisy, przez które młodzi ludzie muszą przejść, a czasem przebrnąć – muszą się zmierzyć z większym lub mniejszym oporem swoich własnych rodzin, czy środowisk, a kiedy już się uda przez nie przejść, to zaczyna się życie. Podczas, gdy my jako Kościół, zostawiamy tych ludzi z ich specyficzną drogą chrześcijańską i małżeńską. Każde małżeństwo - rodzina potrzebuje stałej formacji, my chcemy im w tym pomóc – dodaje abp Ryś.

Dwudniowe rekolekcje skierowane są do wszystkich małżeństw, które chcą pogłębić swą duchowość ucząc się siebie nawzajem przed Bogiem poprzez słuchanie Słowa Bożego i wspólną modlitwę.

Rekolekcje odbędą się w dwu świątyniach – łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki i kościele ewangelicko – augsburskim św. Mateusza w Łodzi, a z uwagi na obostrzenia odbywać się będą na sposób hybrydowy. Osoby planujące osobisty udział w rekolekcjach proszone są o zgłoszenia na adres mailowy: malzenstwa.mieszane@gmail.com, pozostali będą mogli wziąć udział w transmisji rekolekcji, która odbywa się będzie na kanałach YouTube: Archidiecezja Łódzka oraz Luteranie w Łodzi.

Więcej informacji na temat rekolekcji można znaleźć na profilu: https:// www.facebook.com/EkumeniczneRekolekcje

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama