107,6 FM

Katowice. Spodek ma 50 lat! Wspominamy muzyczne i sportowe wydarzenia

Katowicki Spodek obchodzi 50. urodziny. Obiekt po raz pierwszy przyjął gości 8 maja 1971 roku. Od tego czasu odbyły się tam tysiące festiwali, koncertów, targów, zlotów i wydarzeń sportowych.

Ma prawie 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni, mieści ponad 10 tys. osób, a na jego elewacji znajduje się 30 tys. łusek.

Katowicki Spodek obchodzi okrągłe 50. urodziny. Od lat jest wizytówką miasta i gości największe gwiazdy muzyki polskiej i zagranicznej. Z okazji urodzin słynnej hali najbardziej wyszukane zachcianki gwiazd wspomina jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy muzycznych na Śląsku - Wojciech Zamorski:

W katowickiej hali występowali m.in. Tina Turner, Metallica, Deep Purple czy Jean-Michel Jarre. A które koncerty z sentymentem wspomina redaktor naczelny czasopisma Twój Blues Andrzej Matysik?  

Katowice. Spodek ma 50 lat! Wspominamy muzyczne i sportowe wydarzenia   Widownia. Spodek. Krzysztof Gawor /Foto Gość

Legendarny obiekt był gospodarzem zawodów sportowych w wielu dyscyplinach. To tutaj polscy zapaśnicy zdobywali mistrzostwo Europy, a hokeiści sensacyjnie pokonali Związek Radziecki. Swój ranking najważniejszych sportowych wydarzeń w Spodku przedstawił Radiu eM Rafał Musioł z "Dziennika Zachodniego":

Dodajmy, że Spodek gościł również takie dyscypliny jak badminton, wrestling czy triki bilardowe. W ostatnich latach stał się również ważną areną zmagań e-sportowych.

Katowice. Spodek ma 50 lat! Wspominamy muzyczne i sportowe wydarzenia   Katowice. Spodek. Roman Koszowski /Foto Gość

Co szczególnie zapamiętali mieszkańcy regionu?

W sobotni wieczór na elewacji Spodka zostanie wyświetlonych 50 dat przypominających 50 najciekawszych wydarzeń, które gościł charakterystyczny jubilat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama