107,6 FM

Polskie marki oświetleniowe z Częstochowy

Wiele osób kojarzy to miasto raczej z Jasną Górą, obrazem Matki Boskiej oraz żartem o mieście, które się często chowa. Tymczasem Częstochowa, o której mowa, pochwalić się może jeszcze czym innym - znanymi i cenionymi na świecie markami zajmującymi się produkcją oświetlenia. Tymi markami są Nowodvorski Lighting, TK Lighting oraz Zuma Line. Jeżeli chcesz wiedzieć, co je wyróżnia spośród innych firm oraz co mają do zaoferowania - sprawdź dalszą część artykułu!

Nowodvorski Lighting

Najstarsza z tej trójki firma, bo założona już w 1994 roku. Co ciekawe, pierwotną nazwą marki był Technolux. Firma działała pod taką nazwą aż do roku 2011, gdy zmieniono ją na obecną nazwę. To, co charakteryzuje lampy Nowodvorski to dbałość o najwyższą jakość wykorzystanych do produkcji lamp materiałów. Dzieje się tak, ponieważ w dobie wszechobecnych produktów pochodzących z Chin częstochowskiej marce szczególnie zależy na zachowaniu swojej polskiej tożsamości. Właśnie dlatego każdy użyty do wyprodukowania lampy materiał pochodzi znad Wisły. 

Oferta Nowodvorski oraz najbardziej znane kolekcje 

W ciągu 25 lat swojego istnienia Nowodvorski zaprojektował ponad 1500 modeli lamp. Sprawia to, że chcąc zakupić lampę tej firmy, masz gwarancję, że znajdziesz coś dla siebie. Wystarczy sprawdzić ofertę częstochowskiej marki, by szybko przekonać się, że w jej asortymencie znajdują się lampy w każdym możliwym stylu - czy to klasycznym, nowoczesnym, retro lub industrialnym/loftowym. Dotyczy to też każdego miejsca, gdyż Nowodvorski nie ogranicza się tylko do produkcji lamp domowych, ale również takich, które z powodzeniem umieszczone mogą zostać w biurze, barze, restauracji czy sklepie. Najlepszym potwierdzeniem tych słów będzie fakt, że Nowodvorski aktualnie sprzedaje swoje lampy w około 50 państwach. Za najbardziej znane kolekcje Nowodvorskiego uchodzą Spider, Egg oraz Eye. 

TK Lighting

Jeżeli cenisz sobie lampy, przy których procesie tworzenia wykorzystano najnowsze technologie - koniecznie sprawdź oświetlenie TK Lighting. Marka powstała w 2013 roku. Jej założycielem jest Tomasz Krywult, który w bardzo krótkim czasie zmienił swoją skromną firmę w jedną z najbardziej cenionych marek na rynku europejskim. Dla TK Lighting najważniejsze jest korzystanie tylko i wyłącznie z polskich komponentów. Również klosze pochodzą z polskich hut szkła. Jedynie na potrzeby produkcji szytych ręcznie abażurów ściągane z Holandii są len oraz bawełna. Jednak prawdziwą wizytówką częstochowskiej marki są metalowe lampy, które zdobią wycięcia wykonane za pomocą lasera 3D, który daje możliwość naniesienia dowolnego wzoru na bryłę o dowolnych wymiarach. 

Oferta TK Lighting oraz najbardziej znane kolekcje 

TK Lighting posiada niezwykle bogatą ofertę. Śmiało można jednak powiedzieć, że marka najlepiej czuje się, tworząc lampy w stylu nowoczesnym oraz loftowym. Najlepszym tego dowodem są takie kolekcje jak TINA, LONG oraz YODA, które skrojone zostały pod industrialne wnętrza. Niemniej TK Lighting nie ogranicza się tylko do tych stylów. Istnieją również takie kolekcje jak ARTWOOD i ARTEMIDA, w których zastosowano drewniane elementy nadające lampom z tych kolekcji klasycznego wyglądu. Natomiast za najsławniejszą kolekcję, która wyszła spod szyldu TK Lighting, uchodzi Hilton w skład, której wchodzą plafony, lampy stojące, wiszące oraz stołowe. Cechą charakterystyczną kolekcji jest połączenie złotego/srebrnego (zależnie od lampy) i czarnego koloru, dzięki czemu zyskała ona miano niebywale eleganckiej. 

Zuma Line

Dla osób lubujących się w niekonwencjonalnych rozwiązaniach, których efektem są unikalne i niepowtarzalne lampy, absolutną koniecznością jest sprawdzenie co do zaoferowania ma oświetlenie Zuma Line. Częstochowska firma założona została w 2011 roku i z miejsca jej znakiem rozpoznawczym stał się szeroki wybór lamp sufitowych, stojących, kinkietów, a zwłaszcza żyrandoli. Z kolei dzięki stosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz odważnych rozwiązań Zuma Line szybko zyskała uznanie nad Wisłą, ale również w takich państwach jak Wielka Brytania, Włochy, Czechy, Słowacja oraz Rumunia. 

Oferta Zuma Line oraz najbardziej znane kolekcje

Zume Line cieszy się dużym uznaniem wśród klientów, którzy doceniają kolekcje marki za wysoki poziom wykonania i oryginalność. Lampy słyną z nowoczesnego i niebanalnego designu. Nie oznacza to jednak, że tylko taki styl znajdziemy w ofercie marki, gdyż znana ona jest z niezwykle dużej różnorodności projektów. Wystarczy spojrzeć na kilka kolekcji Zuma Line, by szybko się o tym przekonać. Za dobry przykład posłużyć mogą kolekcje Lily, Perle, a także Crystal, które jednocześnie są najpopularniejszymi. Pierwsza składa się z żyrandoli oraz lamp stołowych, których wizytówką są ręcznie malowane wzory nadające im antycznego wyglądu. Druga z wymienionych kolekcji to przede wszystkim lampy wiszące i kinkiety odznaczające się kloszami w kształcie kropli wody wykończone kryształami. Z kolei ta trzecia to przede wszystkim lampy wykonane z metalu, których klosze wzbogacone zostały o kryształy dodające rzadko spotykanego u lamp uroku. 

Podsumowanie 

Wszystkie trzy wyżej wymienione marki zyskały uznanie w Polsce i za granicą, ponieważ nade wszystko cenią one sobie polskie komponenty, nie boją się odważnych projektów, a także stale wprowadzają nowe rozwiązania w procesie produkcji. Sprawia to, że Nowodvorski, TK Lighting oraz Zuma Line mają wszystko, czego potrzeba, by utrzymać swoją obecną (i tak mocno ugruntowaną) pozycję na rynku, która skutkuje rozsławianiem Polski na świecie. Dlatego warto inwestować w polskie marki - bo są one warte swojej ceny. 

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama