107,6 FM

Śląskie. Dużo rezerwacji stolików w ogródkach. Pierwszy etap otwarcia restauracji w sobotę

Mieszkańcy województwa śląskiego lawinowo rezerwują stoliki w ogródkach gastronomicznych. Zgodnie z rozporządzeniem właściciele kawiarni, pubów i restauracji będą mogli serwować dania na zewnątrz od północy.

Właściciele kawiarni, pubów i restauracji przygotowują się do otwarcia ogródków gastronomicznych. Zainteresowanie klientów jest ogromne. Jak podkreśla Szymon Korus, właściciel jednej z kawiarni w Katowicach "telefony z pytaniami o rezerwacje dzwoniły 15 minut po tym jak premier ogłosił decyzję o luzowaniu obostrzeń":

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia. Mówi Arkadiusz Rajca, współwłaściciel jednego z lokali w Bytomiu:

A czy mieszkańcy regionu wybierają się do restauracji?

Śląskie. Dużo rezerwacji stolików w ogródkach. Pierwszy etap otwarcia restauracji w sobotę   Restauracje w Bytomiu są gotowe na otwarcie Agata Nurek / Radio eM

Przypomnijmy: od 28 maja, czyli za dwa tygodnie właściciele będą mogli serwować dania już w restauracjach. W lokalach wciąż jednak będą obowiązywały limity.

Dodajmy, że samorządy na różne sposoby pomagają gastronomom i obniżają opłaty. Przykładowo dzierżawa terenu pod ogródek w Rybniku wynosi 1 złotówkę, z kolei w Sosnowcu 1 grosz. Tychy zaproponowały przedsiębiorcom powiększenie ogródków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama