107,6 FM

16.05.2021 | Kamerun - kraj, gdzie nadal rzadzą... czarownicy

Kamerun to kraj bardzo zróżnicowany etnicznie, w którym realną władzę w wioskach mają czarownicy. Jak z ewangelią dotrzeć do tych społeczności opowiada bp Jan Ozga, który diecezją Doumé-Abong’ Mbang kieruje już ponad 20 lat. Będziemy też w Kolumbii - swoim doświadczeniem dzieli się wolontariusz misyjny Emil Kawałko.

16.05.2021 | Kamerun - kraj, gdzie nadal rzadzą... czarownicy   Bogota, Kolumbia Altos de Cazuca - dzielnica Bogoty zamieszkała przez potomków czarnych niewolników sprowadzonych do Ameryki. Afrokolumbijki w świetlicy. Fot. Roman Koszowski /Gość Niedzielny Roman Koszowski /GN 16.05.2021 | Kamerun - kraj, gdzie nadal rzadzą... czarownicy   Bogota, Kolumbia. Fot. Roman Koszowski /Gość Niedzielny Roman Koszowski /GN

Kolumbia to państwo w północno-zachodniej części Ameryki Południowej leżące nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. O wolontariacie misyjnym w tym kraju  z Emilem Kawałko rozmawia Marta Tyklewicz z misyjne.pl.

16.05.2021 | Kamerun - kraj, gdzie nadal rzadzą... czarownicy  

Spragnieni pielgrzymi w Kamerunie potrzebują czystej, bieżącej wody. Na tę potrzebę postanowiła odpowiedzieć parafia bł. Karoliny w Tychach. Na 30-lecie istnienia tej wspólnoty wierni ufundowali studnię dla pątników przybywających do powstającego Sanktuarium św. Jana Pawła II w diecezji Doumé-Abong’ Mbang, która przewodzi Polak, bp Jan Ozga. O tej inicjatywie opowiada ks. Józef Szklorz, proboszcz parafii bł. Karoliny w Tychach.

16.05.2021 | Kamerun - kraj, gdzie nadal rzadzą... czarownicy  

 Bp Jan Ozga na misjach jest już ponad 30 lat, diecezją Doumé-Abong’ Mbang przewodzi ponad 20 lat. Jak wygląda praca misyjna w Kamerunie?

Jak dotrzeć z ewangelią do tych, którzy kultywują różne wierzenia animistyczne? Bp Jan Ozga mówi o wyzwaniach duszpasterskich w Kamerunie.

16.05.2021 | Kamerun - kraj, gdzie nadal rzadzą... czarownicy  

Tu można wspomóc misję w diecezji Doumé-Abong’ Mbang: https://misje.przemyska.pl/misjonarze-pracujacy/ks-bp-jan-ozga/. Przelew należy zatytułować: "Misja bp Jan Ozga".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..