107,6 FM

Izraelskie bomby zniszczyły jedyne laboratorium testowe Covid-19 w Strefie Gazy

Klinika al-Rimal, znajdująca się w centrum miasta Gaza, została częściowo zniszczona przez armię izraelską, która zbombardowała również pomieszczenia palestyńskiego ministerstwa zdrowia i biura katarskiego Czerwonego Półksiężyca.

Izraelskie bombardowania grożą podważeniem wysiłków ministerstwa zdrowia w obliczu epidemii Covid, ponieważ w szczególności uniemożliwiły dalsze przeprowadzanie testów przesiewowych w laboratorium centralnym - oświadczył rzecznik ministerstwa zdrowia Aszraf al-Kodra.

"Jedyne laboratorium testowe Covid-19 w Gazie nie działa od czasu zbombardowania kliniki al-Rimal" - napisała na Twitterze Organizacja Wyzwolenia Palestyny.

Według palestyńskiego resortu zdrowia obecne naloty nie pozwalają jego zespołom na kontynuowanie akcji szczepień przeciwko koronawirusowi.

Przeczytaj także:

Przed eskalacją militarną między Hamasem a Izraelem w Gazie przeprowadzano średnio około 1600 testów dziennie. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), licząca dwa miliony mieszkańców Strefa Gazy otrzymała do tej pory 122 000 dawek szczepionek, z których ponad połowa nie została podana.

Według WHO w sumie w enklawie zdiagnozowano 103 000 zakażenia koronawirusem. Zmarło 930 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama