107,6 FM

Tomasz Bujok: Górale to jest twarda część naszego społeczeństwa, z nadzieją patrzą w przyszłość

– Górale to jest twarda część naszego społeczeństwa, z nadzieją patrzą w przyszłość, chyba są jednymi z ostatnich, którzy narzekają – powiedział w Radiu eM, Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. Właśnie w woj. śląskim został zainaugurowany Rok Górali.

– Jest wielka nadzieja i jesteśmy przygotowani na sezon. Teraz dobija nas aura, która kiepsko się zapowiada, ale wiemy, że goście o nas nie zapomnieli – powiedział Tomasz Bujok. W ocenie burmistrza tej beskidzkiej miejscowości krótki okres 2-3 tygodni, kiedy zimą otwarto stoki narciarskie, pozwolił ich właścicielom przetrwać sezon. Branża już teraz przygotowuje się do przyszłego sezonu zimowego.

Jak powiedział gość Radia eM, na zapowiadane m.in. w Krajowym Planie Odbudowy zmiany nie patrzy ze spokojem, ponieważ od 20 lat, gdy jest samorządowcem, nigdy tego rodzaju zmiany nie były związane z rekompensowaniem samorządom rosnących wydatków. Dodał jednak, że na razie znanych jest za mało konkretów.

Burmistrz Wisły zachęcił do udziału w koncertach i innych wydarzeniach, które będą odbywać się w ramach zainaugurowanego wczoraj w woj. śląskim Roku Górali. Zauważył, że z powodu obostrzeń sanitarnych w pandemii obchody od początku roku stały dla wiślańskiego samorządu pod znakiem przygotowań, a potem odwoływania różnych wydarzeń.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..