107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Budujmy cywilizację miłości; temu posłuży także pielgrzymka piekarska

– Budujmy cywilizację miłości. Temu posłuży także pielgrzymka piekarska – mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Metropolia katowicki zaprosił do udziału w dorocznej męskiej pielgrzymce albo osobiście na wzgórzu piekarskim, albo za pośrednictwem transmisji.

Abp Wiktor Skworc zauważył, że tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej odbywa się w Roku Św. Józefa. Przypomniał list apostolski papieża Franciszka na ten rok „Patris Corde” (Ojcowskim sercem) i zapowiedział, że w ślad za nim będzie na wzgórzu piekarskim zachęcał, by mężczyźni ojcowskim sercem spoglądali i w przeszłość, i w teraźniejszość, i w przyszłość.

Metropolita zapowiedział, że na początku czerwca zostanie opublikowany list polskich biskupów z okazji 100-lecia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będzie on wezwaniem do budowania cywilizacji miłości, czyli cywilizacji serca. Jak podkreślił, jest to dziś bardzo ważne przesłanie w kontekście społecznym. Realizacji tego wezwania będzie poświęcona także pielgrzymka piekarska.

Nawiązując do wczorajszego Dnia Samorządu Terytorialnego, abp Skworc, wyraził podziękowania dla samorządowców za codzienny trud. – To oni zmieniają Polskę, dbają o dobro wspólne – powiedział i zachęcił, by samorządowcy pamiętali o swojej patronce, czyli św. Kindze, która była znakomitą administratorką ziemi sądeckiej.

Metropolita wyraził radość z zaproszenia przez papieża Franciszka polskich biskupów do złożenia wizyty ad limina w Stolicy Apostolskiej jesienią. Podkreślił, że biskupi od dawna oczekiwali wyznaczenia jej terminu.

Posłuchaj "Rozmowy poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..