107,6 FM

Artur Tomasik: W czerwcu wróci „normalność” w Katowice Airport

– W czerwcu w Katowice Airport wróci „normalność” – powiedział w Radiu eM Artur Tomasik, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Odrabianie strat finansowych potrwa jednak kilka lat.

– Maj będzie pierwszym od dawna miesiącem, w którym zbliżymy się do liczby 100 tys. obsłużonych pasażerów. W porównaniu z kwietniem to jest wzrost o 100% - wyjaśnił gość „Rozmowy poranka” Radia eM. Jak przewiduje, czerwiec będzie miesiącem, w którym uda się wrócić do „normalności”. – Może już w przyszłym roku zbliżymy się do wyniku sprzed pandemii, czyli do roku 2019 i obsłużymy 4-4,5 mln pasażerów – dodał. Natomiast straty finansowe katowickiego portu lotniczego spowodowane zamrożeniem ruchu lotniczego sięgnęły setek milionów złotych i będą odrabiane przez kilka najbliższych lat – ocenia Artur Tomasik.

Jak powiedział szef katowickiego portu lotniczego, podróże lotnicze staną się po pandemii znów droższe i nie tak łatwo dostępne jak przed pandemią. Pewne zmiany wymuszą też względy ekologiczne, np. ograniczenie lotów na krótszych, regionalnych trasach.

Katowice Airport wykorzystał okres ograniczenia ruchu z powodu pandemii do modernizacji i realizacji inwestycji. M.in. nowoczesne oblicze zyskał Terminal B.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy