107,6 FM

Ruda Śląska. Będzie zakaz nocnej sprzedaży alkoholu

Ruda Śląska wprowadzi zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Podobne ograniczenia funkcjonują już w : Chorzowie, Bytomiu, Świętochłowicach, Mikołowie czy niektórych dzielnicach Katowic.

Nocna prohibicja wejdzie w życie w kolejnym mieście aglomeracji. Tym razem w Rudzie Śląskiej, alkoholu nie będzie można kupić między 23 a 6 rano. Poparcie dla projektu uchwały po przeanalizowaniu skarg od mieszkańców wyraziła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mówi naczelnik wydział spraw obywatelskich Bożena Kurpanik:

Radni przychylili się przychylili się do oczekiwań ze strony mieszkańców:

- Nocna prohibicja powinna ograniczyć zakłócenia porządku publicznego i ciszy nocnej -  mówi Marek Partuś komendant Straży Miejskiej w  Rudzie Śląskiej:

W Rudzie Śląskiej działa 13 sklepów nocnych i 15 stacji benzynowych, gdzie sprzedaż alkoholu prowadzona jest całodobowo.

W Katowicach rozwiązanie to doprowadziło do zmniejszenia doprowadzeń do izby wytrzeźwień o 1/3 i  o połowę spadła liczba pouczeń. Wskazuje Michał Łyczak rzecznik katowickiego magistratu:

W Katowicach nocna prohibicja w śródmieściu obowiązuje od 2018 roku. Nocna prohibicja obowiązuje też między innymi w Chorzowie, Bytomiu, Świętochłowicach, czy Mikołowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama